Ranking Kont Osobistych.

W dzisiejszych czasach bankowość jest bardzo ważna. Każdy musi mieć konto w banku, aby rozsądnie zarządzać pieniędzmi. Różne banki, oferują najróżniejsze oferty, dlatego przydatny może okazać się ranking kont osobistych na ten rok.

KONTO OSOBISTE RANKING 2019

Miejsce 1. Millenium Bank – Konto 360

Po pierwsze bank oferuje 200 zł za otwarcie konta w obecnej promocji. Przydatne może okazać się bardzo dobre konto oszczędnościowe, mimo że nie wszyscy z niego korzystają. Oferta zawiera także aplikację do zarządzania budżetem, oraz możliwość realizacji przelewów na numer telefonu. Świetną sprawą jest też nieoprocentowany limit w koncie osobistym (jeśli korzystamy z niego do 7 dni na miesiąc).

Miejsce 2. mBank – eKONTO standard

Jest to jeden z najpopularniejszych banków, szczególnie wśród młodych ludzi. Za założenie dostajemy nagrody warte niemałą sumę pieniędzy. Głosnik, słuchawki, blender, do wyboru do koloru. Jednak to nie wszystko. Zamiast nagród, możemy wybrać sobie 140 zł premii za wpływ na konto i transakcje kartą. Mbank może się pochwalić rozwiniętą bankowością mobilną i internetową. Posiada bardzo dobre aplikacje do rozporządzania budżetem. Ponadto mamy także supermarket funduszy inwestycyjnych, eMAKLERa, oraz dostęp do Apple Pay, Google Pay i coraz popularniejszego systemu BLIK.

Miejsce 3. ING – Konto z Lwem Direct

Na początek, za założenie dostajemy 140zł i aktywność na naszym rachunku. Konto posiada dobre oprocentowanie rachunku oszczędnościowego. Płatności w google pay, blik oraz HCE. Świetna aplikacja mobilna. Do tego program „moje rabaty”, oraz wielowalutowa karta debetowa.

Miejse 4. GET IN BANK – Konto Proste Zasady

W tym koncie osobistym bez wątpienia zaletą jest bezpłatny rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 3,5%. Dostępny jest tez pakiet „ochrona karty”, oraz tzw. pakiet „niezawodny” który zapewnia fachową pomoc w zakresie usług assistance. Tak jak u poprzedników google pay, blik oraz apple pay, oraz dostępna bankowość mobilna.

Miejsce 5. BGŻ BNP PARIBAS – Konto Optymalne

200 zł za złożenie konta i aktywność na rachunku, płatność portfelem Masterpass, płatności google pay, apple pay oraz blik. Aplikacja mobilna nie jest tak miła w obsłudze i przejrzysta jak w przypadku mbank, ale jest i sprawdza się dobrze w swojej roli.

Miejsce 6. BANK PEKAO – Konto Przekorzystne

Posiada niskie prowizje za transakcje w obcych walutach, opcję płatności w apple pay, blik oraz HCE oraz wielowalutową kartę debetową.

Miejsce 7. SANTANDER – Konto Jakie Chcę

Bank Santander oferuje 80zł za pozyskanie klienta – polecenie znajomemu i pomyślne założenie przez niego konta. 200 zł za wpływ wynagrodzenia. Ciekawym pomysłem ze strony banku jest też 25zł za opłacane rachunki. Klasycznie opcja płatności blik, HCE, apple pay oraz google pay. Pakiet wielowalutowy oraz możliwość łatwego skonfigurowania konta według własnych potrzeb.

Miejsce 8. T-MOBILE usługi bankowe dostarczane przez Alior Bank – Konto Freemium

Dużo ciekawych opcji do wyboru, między innymi: 5% moneyback przez 6 miesięcy, dobre konto oszczędnościowe, bonus 20% za doładowanie telefonu w sieci T-MOBILE lub HEYAH, Google pay, BLIK, HCE oraz Apple pay, menadżer finansów, 50 zł za skuteczne polecenie konta – tak jak u poprzednika.

Miejsce 9. Alior Bank – Konto Jakże Osobiste

Alior bank oferuje nam 3% na koncie oszczędnościowy, co jest całkiem dobrym wynikiem w porównaniu do reszty rankingu. Mimo, że uplasował się na skraju rankingu, posiada możliwość elastycznego wyboru i konfiguracji konta, limit odnawialny na rachunku, kartę wielowalutową oraz płatności Google, Apple, Blik oraz HCE.

Miejsce 10. BANK POLSKI – Konto za zero

Umieszczony tylko dla zasady porównania z resztą. Posiada aplikacje mobliną IKO, możliwość autooszczędzania, kartę wielowalutową, możliwość wyboru własnego zdjęcia na karcie płatniczej, a z płatności popularnych niestety tylko Apple Pay.

Jak widać na samym szczycie znajduje się bank Millenium i konto 360. W obecnym czasie, to konto osobiste jest naprawdę bardzo popularne i nie ma się czemu dziwić. Przewagę nad innymi kontami daje mu promocja 200zł na otwarcie konta, bardzo dobre i korzystne konto oszczędnościowe oraz szerokie spektrum możliwości w rozporządzaniu budżetem. Do tego wszelkie nowinki technologiczne, aplikacja oraz nowoczesne metody płatności. Na drugim miejscu wszystkim znany mBank. Bez wątpienia kuszące są nagrody, ponieważ ich wartość jest zaskakująco wysoka, a pamiętajmy, że takie prezenty dostajemy tylko za założenie konta, które jak widać okazuje się bardzo, bardzo korzystne. Na końcu listy zawiódł nasz rodzimy Bank Polski. Niestety musi się jeszcze trochę postarać, aby zaskoczyć i zachęcić klientów. Nie lepiej prezentuje się Alior Bank, choć usługi bankowe które dostarcza dla T-MOBILE okazały się o wiele lepsze i to w pewnym sensie ratuje wizerunek banku. W teraźniejszości ważne są przede wszystkim nowe technologie, rozwój, nowoczesne metody rozporządzania kontem oraz szerokie możliwości wyboru sposobu płatności. Bez tego ciężko o funkcjonalność konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here