Z komputerem za pan brat

Informatycy bez wątpienia stanowią rdzeń mózgu dwudziestego pierwszego wieku. Nie ma w tym najmniejszego choćby grama przesady, bo ich umiejętności są po prostu niezbędne. To oni bowiem zmieniają świat, opracowując coraz to nowsze technologie, narzędzia i inne cyfrowe niezbędniki, bez których trudno by nam było wyobrazić sobie życie.

Jeśli marzysz o tym, aby zasilić tę rzeszę mózgowców, studia informatyczne są właśnie dla ciebie. Pod warunkiem, że masz do tego odpowiednie predyspozycje. Ale do tego jeszcze dojdziemy.

Studia informatyczne praktycznie nie mają końca, bo ostatecznie służą temu, aby wdrożyć świeżo upieczonych maturzystów w niezwykle pociągający i tajemniczy świat zaawansowanych technologii. Dlaczego może się wydawać, że trwają bez końca? Przyczyna jest bardzo prosta. W informatyce wszystko bowiem płynie jak rzeka – zmienia się tak szybko, że braknie czasu, aby choć na chwilę przysiąść i złapać oddech. Ponadto informatyk – choćby był najlepszy – nie może pracować samodzielnie. Po prostu nie dałby rady. Tu potrzebne są ich całe zespoły – osobny do zbierania danych, osobny do ich analizy, nie mówiąc już o projektowaniu zmian, ich realizacji i testowaniu. Trochę tego jest. Co jeszcze ważne, praca informatyka to ciężki, choć niezwykle smaczny kawałek chleba – to bardzo twórcza praca i trzeba być nieludzko wręcz kreatywnym, aby temu podołać. Powiem jeszcze, że warto studiować informatykę własnie w Warszawie. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle wręcz prosta. Po pierwsze, studia informatyczne jako same w sobie gwarantują znalezienie dobrze płatnej pracy, a do tego Warszawa to jeden z dwóch największych ośrodków technologicznych w naszym kraju. To w Warszawie znajdują się siedziby największych firm informatycznych. A będąc dobrym informatykiem, bez problemu znajdziesz zatrudnienie w jednej z nich. Dlatego wiec jako miejsce swoich studiów informatycznych zaleca się wybrać Warszawę.

Studia w zakresie informatyki, prowadzone w Warszawie, to cała gama różnorodnych kierunków. Na pewno warto wśród nich wymienić analizę danych – big data, bioinformatykę i biologię systemów, computer science, computer science and telecommunications, informatykę, informatykę i ekonometrię oraz informatykę w medycynie. Ponadto dostępny jest cały szereg informatycznych studiów podyplomowych. Wybór jest więc całkiem przyzwoity.

Jakie stołeczne uczelnie oferują studia informatyczne? Jest kilka tych placówek, z których warto wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Jest Uniwersytet Warszawski, który oferuje bioinformatykę i biologię systemów, informatykę oraz informatykę i ekonometrię. Z kolei Politechnika Warszawska dysponuje takimi kierunkami, jak computer science, computer science and telecommunications oraz informatyka. Na Wojskowej Akademii Technicznej można z kolei studiować informatykę oraz informatykę w medycynie. Natomiast Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poszczycić się może informatyką oraz informatyką i ekonometrią. Ponadto samą informatykę można studiować na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej, Społecznej Akademii Nauk, Wyższej Szkole Menedżerskiej, Grupie Uczelni Vistula oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W jaki sposób możesz się dostać na studia informatyczne? To bardzo proste. Rzecz jasna odpowiedź, nie samo zaś dostanie się. Jak można się łatwo domyślić, aby dostać się na studia informatyczne w Warszawie, należy solidnie przygotować się do matury z matematyki. To królowa nauk ma bowiem pozycję decydującą, ale mimo iż tak jest, nie należy zapominać o innych przedmiotach. Takich jak chociażby języki obce – bo chyba nie sposób wyobrazić sobie informatyka, który nie zna języka angielskiego – czyste kuriozum. Zła wiadomość dla wszystkich tych, którzy traktują naukę jako zło konieczne – zapomnijcie o informatyce. Progi rekrutacyjne są naprawdę wysokie, przesiew jest ogromny, więc każdy, kto myśli o informatyce, powinien zawczasu porządnie przyłożyć się do nauki. Warto jednak.

Na koniec równie ważne pytanie. Mianowicie, co mogą dać ci studia informatyczne? Szereg niezbędnych i bardzo interesujących informacji tudzież ogrom wiedzy. Dowiesz się tam, jakie są zasady budowy komputerów i wszelkich współpracujących z nimi urządzeń, czym są systemy operacyjne i mobilne, a także sieci komputerowe i teleinformatyczne. Zdobyta wiedza o bazach danych, przetwarzaniu danych, grafice oraz programowaniu komputerowym to podstawa funkcjonowania na rynku informatycznym – więc studia są naprawdę warte zachodu.

Zależnie od wybranego przez ciebie kierunku lub specjalności posiądziesz całą gamę niezwykle cennej wiedzy, która pozwoli ci się bezproblemowo odnaleźć na rynku pracy. Możliwości jest naprawdę wiele. Świat obecnie należy bowiem do tych najinteligentniejszych. W tym do informatyków. Więc choćby teraz, zaraz, odpal w swoim komputerze wyszukiwarkę i zorientuj się w temacie – sam dla siebie. Ale proszę… Nie wpisuj w okienko czegoś tak banalnego jak „informatyka Warszawa”. Wysil się trochę bardziej, przyszły geniuszu. Bo wiem, że naprawdę to potrafisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here