Produkcja konstrukcji stalowych

Z konstrukcji stalowych korzysta wiele gałęzi przemysłu. Tego typu obiekty otaczają nas niemal wszędzie, gdzie sięga cywilizacja. Codziennie przejeżdżamy pod bramownicami, mijamy słupy drogowe i kolejowe albo obserwujemy przenośniki transportowe na lotniskach. Ze względu na to, że towarzyszą nam one w codziennym życiu, a ich dysfunkcja może powodować dla nas zagrożenie, jakość wykonania jest niezwykle ważna. Firmy zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych muszą posiadać wiele działów, w których zatrudnieni są wykwalifikowani specjaliści. Jak więc w skrócie wygląda proces powstawania takich obiektów?

Produkcja konstrukcji stalowych – projekt

Zaczyna się od koncepcji, przygotowania dokumentacji oraz projektu. Przed rozpoczęciem prac należy zadbać o wiele czynników, wybrać narzędzia oraz materiały, które zapewnią konstrukcji stalowej jak najlepsze funkcjonowanie oraz sprawdzić nośność gruntu. Niektóre biura projektowe przygotowują także wizualizację 3D. To również etap, na którym zdobywa się stosowne pozwolenia na budowę.

Produkcja konstrukcji stalowych – realizacja

Ważne jest, aby przedsiębiorstwo zatrudnione do produkcji konstrukcji stalowych posiadało własny dział transportowy. Materiały, które posłużą do stworzenia obiektu należy przewieźć na stanowiska robocze, gdzie nastąpi obróbka. To niezwykle ważny etap, który wymaga od wykonawców precyzji oraz dobrego przygotowania powierzchni do spawania. Więcej na temat tego procesu można przeczytać tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/konstrukcje-stalowe/. Wybierając firmę, która zajmie się realizacją prac, warto sprawdzić czy zatrudnieni spawacze posiadają odpowiednie certyfikaty.

Produkcja konstrukcji stalowych – zabezpieczenie

Końcowy etap prac jest bardzo istotny. Należy dokładnie sprawdzić powstałą konstrukcję i naprawić ewentualne usterki. Powinno się także ją zabezpieczyć. Szczególnie jeżeli obiekt ma być wystawiony na działanie warunków atmosferycznych. Popularną metodą zabezpieczania bramownic i podobnych konstrukcji jest cynkowanie. Ważne jest, aby po zakończeniu realizacji producent wystawił także deklarację zgodności, czyli potwierdzenie, że wyrób jest dostosowany do wytycznych Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here