Jak szukać pracy?

W obecnych czasach wielu z nas boryka się z dość dużym problemem w postaci nieumiejętności znalezienia pracy. Nie zawsze problem leży tylko i wyłącznie w naszym wykształceniu. Czasem jesteśmy po prostu bardzo pogubieni i nie potrafimy się przełamać i odblokować. Mnóstwo ludzi jest obecnie bardzo nieśmiałymi osobami i czasem popadamy nawet w skrajności. Być może zdarzy się tak, że będziemy potrzebować nawet pomocy specjalisty, czyli psychologa. Jeśli z naszą psychiką wszystko w porządku, a wciąż mamy problemy i praca mówiąc kolokwialnie nas nie szuka, to musimy w końcu zdiagnozować nasz problem. Im dłużej taki stan rzeczy będzie miał miejsce, tym gorzej dla nas, naszego samopoczucia i przede wszystkim portfela.

Czasem potrzebujemy też po prostu wsparcia bliskiej osoby i usłyszenia dobrego i ciepłego słowa. Gdy czujemy się w życiu samotni i niedoceniani, jest to naprawdę bardzo krótka droga do tego, byśmy stracili pewność siebie i sens życia. Warto więc czasem klepnąć znajomych po barku i plecach i powiedzieć im miłe słowo, gdy widzimy, że nie radzą sobie w życiu i że zacięli się lekko. Nic nas to nie kosztuje a może to komuś uratować życie i naprowadzić go na dobrą drogę. Sam miałem swego czasu problemy z pracą i mówiłem o tym wielu osobom. Żaliłem się trochę, że nie mogę znaleźć pracy i na szczęście spadł mi z głowy ten problem, gdy pomocną dłoń wyciągnął do mnie wujek. To on sprawił, że znalazłem pracę na lata i udało mi się dzięki niej kupić bardzo dobry samochód.

Z wujkiem pracowałem jako hydraulik i miałem ręce pełne roboty. Niektórzy myślą, że praca hydraulika polega tylko na przepychaniu rur i innych tego typu robotach, które zostały przypisane mylnie do tego zawodu. Jest zupełnie inaczej i hydraulik zajmuje się tak naprawdę wieloma kwestiami i zna się tak naprawdę na wszystkim. My kazaliśmy na siebie mawiać, że jesteśmy monterami usług wodnych i kanalizacyjnych, gdyż zbyt często mówiono o nas pogardliwie jako o tych hydraulikach, którzy potrafią tylko przepychać rury. Dzięki tej pracy nauczyłem się naprawdę bardzo dużo i dzięki temu, że spędziłem w niej 5 lat, udało mi się zobaczyć prawie wszystko, co można podejrzeć na budowach. Plusem tego jest fakt, że potrafię sobie zrobić w swoim domy wszystko.

Dawniej znałem się tylko na tym, jak wkręcić żarówkę, zmyć naczynia, czy wytrzepać dywan. Od kiedy zacząłem pracować jako hydraulik, to pojąłem jak ta niewdzięczna i brudna praca wiele daje i jak mocno można się dzięki niej zalogować do życia, oraz otworzyć sobie sporo kontaktów. Dzięki tej pracy poznałem też naprawdę mnóstwo ludzi, z którymi znajomość wyszła mi tylko i wyłącznie na plus. Bywało bowiem tak, że klienci u których coś robiliśmy, zapraszali nas w weekend na sobotniego grilla. Dzięki taki spotkaniu, na których umówmy się – było trochę luźniej niż w pracy, można było się mocniej poznać i wymienić sporo spostrzeżeń. Dzięki temu poznawaliśmy się też od strony prywatnej, a nie tylko tej biznesowej, która umówmy się ma czasem lekko sztuczny wydźwięk.

Dzięki jednemu z klientów, u których robiliśmy umywalkę w łazience, oraz ogrzewanie podłogowe w salonie, pojechałem na dwa tygodnie na Dominikanę. Stało się tak dzięki temu, że był to dość bogaty człowiek, który prowadził własne biuro podróży. Na Dominikanie było wtedy mnóstwo promocji i oprócz tego, że wypłacił nam w pełni obiecane pieniądze, to wysłał nas jeszcze zimą, gdy mieliśmy dużo mnie pracy, na zasłużony i darmowy urlop. Ja bywałem już na wielu wycieczkach w różnych zakątkach świata, więc nie zrobiło to na mnie wielkiego wrażenia. Jednakże wujek był w totalnym szoku i bardzo się ucieszył z takiego prezentu. Po powrocie z Punta Cany, gdyż odwiedziliśmy dzięki klientowi ten piękny kurort, wujek był innym człowiekiem.

Odeszły od niego w pracy wszelkie troski i zmartwienia i przez jakiś miesiąc pracowało się z nim naprawdę świetnie. Widać jak na dłoni, że podróże kształcą i dają ukojenie. W końcu nie samą pracą człowiek żyje i całe miesiące pracy od rana do wieczora, pomiędzy którymi nie możemy sobie pozwolić na żaden wyjazd, sprawiają, że stajemy się wściekłymi na cały świat ludźmi. Sam zauważam po sobie, że jestem dużo bardziej wydajny, gdy raz na czas odetchnę w jakimś malowniczym kurorcie. Chociaż zawsze powtarzałem, że najważniejsze jest to, byśmy czuli się w danym miejscu dobrze. Znam mnóstwo osób, które znajdą ukojenie i spełnienie nawet na naszych polskich mazurach i nie muszą wcale nigdzie jeździć, by nacieszyć się urlopem. Reasumując więc pamiętajmy o tym, że znalezienie pracy może być bardzo proste, jeśli będziemy mieć do tego bardzo zdrowe podejście i jeśli po prostu chce nam się robić. Ponieważ gdy będziemy zbyt bardzo marudni i ciężko nam będzie dogodzić kolejnymi ofertami, to może to w nas drzemie ten problem, jakim jest brak znalezienia stałego zatrudnienia. Znam mnóstwo osób, które pracują w jednych firmach po 20 lat, oraz sporo takich, którzy zmieniają miejsce zatrudnienia co miesiąc. Jak więc widać jest mnóstwo typów ludzi i każdy jest inny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here