Czy warto uczyć się niemieckiego przez internet

Nauka języka obcego jako osoba dorosła jest znacznie trudniejsza niż przed okresem dojrzewania. To ironia losu, ponieważ z wiekiem nasze mózgi stają się bardziej wyrafinowane i łatwiej możemy uczyć się o innych tematach. Pomyśl o tym: nie ma inżynierów przed okresem dojrzewania, ale jest mnóstwo dwujęzycznych dzieci. Nikt tak naprawdę nie wie dokładnie dlaczego, ale zdolność człowieka do uczenia się języków obcych zmniejsza się wraz z wiekiem.

Na szczęście dla nas pojawił się internet i kursy językowe online. Uważam, że nauka języka obcego online niesie ze sobą wiele zalet, które rekompensują fakt, że jesteś starszy.

Kurs niemieckiego online konfrontuje uczestnika z wieloma stylami mówienia

Słuchanie to jedna z czterech umiejętności potrzebnych podczas nauki języka. Nie możemy mówić, nie słysząc dźwięków, dlatego większość zdziczałych dzieci nigdy nie nauczy się mówić, więc im więcej słuchasz, tym lepiej.

Kiedy uczysz się języka online poprzez dobry kurs, prawdopodobnie nie słuchasz jednego, ale uczy Cię wielu native speakerów. Głos, ton, rytm i tempo każdego mówcy są inne. Posłuchasz przemawiających mężczyzn, kobiet i dzieci, każdy z innym tonem. Będzie to wymagało wykorzystania umiejętności słuchania, aby zrozumieć dźwięki, a stamtąd znaczenie.

Różnorodność głosów, na które możesz być narażony na kursie online, jest znacznie większa niż w przypadku lekcji bezpośredniej, podczas której zazwyczaj masz jednego nauczyciela na grupę przez cały czas trwania kursu.

Na kursie online uczysz się we własnym tempie

W sytuacji w klasie są uczący się szybko, przeciętni i wymagający. Bez względu na kategorię, do której możesz należeć na zajęciach, kiedy bierzesz udział w kursie online, nie jesteś żadnym z powyższych! Jesteś tylko sobą, ucząc się we własnym tempie.

Nie ma stresu, zniecierpliwienia ani stukania ołówkiem ze strony nauczyciela lub kolegów z klasy, gdy potykasz się o swoje słowa, tak jak może to być w klasie. Nie musisz też liczyć do dziesięciu pod nosem, podczas gdy Juan mówi „Ja jestem” po raz kolejny.

Ty decydujesz, jak szybko lub wolno chcesz się rozwijać.

Biorąc udział w kursie stacjonarnym, musisz być w określonym miejscu o określonej godzinie na lekcję. Jeśli Twoje dziecko jest chore lub praca Cię zatrzymuje, lub po prostu nie możesz dać się zmusić do wyjazdu pewnego dnia, prawdopodobnie zostanie nałożona kara. Może to być finansowe lub możesz nie być w stanie na przykład nadrobić lekcji. Albo możesz przegapić część istotnej nauki.

Sprawa wygląda inaczej, jeśli wybierzesz kurs niemieckiego online, możesz się uczyć w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu i z częstotliwością, bez żadnych kar!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here