Wszystko co powinieneś wiedzieć o pożyczkach społecznościowych

0
1128

Nie każda osoba, która chce pożyczyć pieniądze, chce to robić w banku lub w prywatnej firmie pożyczkowej. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania, które mogą przypaść do gustu wielu osobom, które potrzebują szybko pożyczyć gotówkę. Jednym z nich są coraz popularniejsze w naszym kraju pożyczki społecznościowe. Na czym one polegają i czy warto się na nie decydować?

Pożyczka społecznościowa – co to jest?

Mimo że pożyczki społecznościowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, to dalej wiele osób nie wiem o ich istnieniu. Zazwyczaj osoba, która chce pożyczyć pieniądze w pierwszej kolejności myśli o banku lub prywatnej firmie pożyczkowej. Warto jednak wiedzieć, że istnieje rozwiązanie, które w wielu sytuacjach będzie korzystniejsze niż kredyt w banku lub pożyczka w prywatnej firmie. Pożyczka społecznościowa, bo właśnie o nią chodzi, to umowa, która jest zawierana pomiędzy dwoma osobami fizycznymi za pomocą dedykowanego portalu internetowego. Odbywa się to bez pośrednictwa banku czy też prywatnej firmy pożyczkowej.

Każda osoba, która chce pożyczyć pieniądze, może się zarejestrować na stronie i wstawić ogłoszenie. Możesz się wcielić zarówno w rolę pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy. Działa to na takiej zasadzie, że osoba, która potrzebuje gotówki, wystawia ogłoszenie, w którym podana jest kwota pożyczki, preferowane oprocentowanie oraz ewentualnie cel, na który chce przeznaczyć pieniądze. Inwestorzy widzą to ogłoszenie i jeśli chcą, to mogą na nie odpowiedzieć i zaproponować swoje warunki. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to dochodzi do podpisania umowy i przelania środków na konto pożyczkobiorcy. Ten musi je oddać w określonym na umowie terminie wraz z kosztami dodatkowymi.

Takie rozwiązanie jest korzystne dla obu stron, ponieważ pożyczkodawca może zarobić na oprocentowaniu, a pożyczkobiorca może w szybki i łatwy sposób stać się posiadaczem dodatkowej gotówki.

Czym różni się pożyczka społecznościowa od normalnej pożyczki?

Pożyczka społecznościowa nie jest udzielana przez żadną instytucję bankową ani pozabankową. Oznacza to, że od pożyczki w prywatnej firmie pożyczkowej różni ją dość sporo rzeczy. Przede wszystkim pożyczkodawcą jest osoba prywatna, która w taki sposób może pomnażać swoje oszczędności. Pożyczając pieniądze, zarabia ona na oprocentowaniu, jeśli transakcja okaże się udana. Kolejną różnicą jest to, że firmy pożyczkowe mają jasno sprecyzowane oferty, które oferują każdemu potencjalnemu klientowi. Jeśli chodzi o pożyczki społecznościowe https://splatakredytow.pl/pozyczki-spolecznosciowe/, to w tym przypadku istnieje bardzo duża dowolność. Strony umowy mogą między sobą ustalać wysokość oprocentowania itd. Szczegółowe warunki nie są więc dyktowane przez ofertę, tylko są ustalane indywidualnie.

Kiedy opłaca się wziąć pożyczkę społecznościową

Pożyczka społecznościowa może okazać się korzystnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim w momencie, gdy banki odmawiają Ci udzielenia kredytu, a firmy pożyczkowe mają nieatrakcyjną Twoim zdaniem ofertę. Jeśli masz słabą zdolność kredytową, ale szybko potrzebujesz pieniędzy, to pożyczki społecznościowe powinny Ci się opłacić.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że jego warunki możesz dostosować do swoich potrzeb. Wszystkie szczegóły można omówić z inwestorem, dzięki czemu można zyskać ofertę, której nie znalazłoby się w żadnym innym miejscu. Im dokładniejsze będzie Twoje ogłoszenie, tym szybciej powinieneś znaleźć pożyczkodawcę, który będzie chciał udzielić Ci pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here