Na czym polega outsourcing kadrowo-płacowy

Zarządzanie firmą to skomplikowany, wymagający wiedzy i zaangażowania na wielu poziomach proces. Jednym z wyzwań jest obsługa kadrowo-płacowa, która pochłania ogrom czasu, uniemożliwiając przedsiębiorcy skupienie się na rozwoju działalności. Jak zmniejszyć zakres obowiązków i zwiększyć efektywność zarządzania? Odpowiedzią może być outsourcing.

Czym jest outsourcing kadrowo płacowy?

Jedną z największych trudności w prowadzeniu firmy jest pogodzenie wielu obowiązków. Przedsiębiorca zajmuje się nie tylko planowaniem strategii rozwoju czy wymyślaniem kampanii marketingowych, ale także bieżącą obsługą firmy: zatrudnieniem, rozliczeniami, kwestiami prawno-ekonomicznymi. To czasochłonne i zwykle mało lubiane zajęcie.Jak odciążyć pracę właściciela firmy? Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest outsourcing, który pozwala delegować część obowiązków bez konieczności tworzenia dodatkowego działu i zatrudniania kolejnych pracowników. Outsourcing kadrowo płacowy polega na powierzeniu obsługi zatrudnienia zewnętrznej firmie specjalizującej się w tego rodzaju działaniach.

Jakie zalety oferuje outsourcing działu kadrowo-płacowego?

Delegowanie obowiązków z zakresu kadr i płac nie bez powodu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wpływa korzystnie zarówno na komfort przedsiębiorcy, jak i na rozwój firmy.Po pierwsze, ograniczając swoje obowiązki, właściciel firmy może skupić się na swojej głównej działalności. W ten sposób może efektywniej zarządzać procesem planowania rozwoju firmy, inwestując w nowe rynki czy organizując skuteczne kampanie marketingowe. Po drugie, outsourcing kadrowo płacowy to rozwiązanie znacznie tańsze niż zatrudnienie kolejnych pracowników, którym trzeba opłacić pensje i stworzyć miejsce do pracy. Po trzecie, firma zewnętrza współpracuje z doświadczonymi fachowcami, zapewniając w ten sposób profesjonalną obsługę kadr i płac.

Jak wybrać firmę zewnętrzną z zakresu kadr i płac?

Aby współpraca z zewnętrzną firmą outsourcingu kadrowo-płacowego okazała się sukcesem, warto poświęcić trochę czasu na zalezienie tej odpowiedniej. Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty? Liczy się przede wszystkim profesjonalizm. Dlatego zawsze należy zapytać o wykształcenie, kompetencje i doświadczenie zatrudnianych przez firmę outsourcingową pracowników. Druga kwestia to rodzaj podpisywanej umowy. Większość firm oferuje różne rozwiązania – przedsiębiorca może zlecić im tylko część działań z zakresu obsługi kadr i płac lub zdecydować się na kompleksową obsługę kadrowo-płacową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here