Sposób na szybkie pożyczki pozabankowe

Kredyty pozabankowe to bardzo szybko rozwijająca się branża w Polsce. Na samym wstępie warto wspomnieć, że jest ona regulowana przez polskie prawo. Mowa tutaj o Kodeksie Cywilnym oraz ustawą kredytową z dnia 12 maja 2011, która jednoznacznie określa, czym są szybkie pożyczki pozabankowe, kto może się o nie ubiegać oraz w jaki sposób wygląda spłata należności. Przed samym wzięciem pożyczki wartko zapoznać się z tymi dwoma dokumentami. Nikt nie lubi czytać ustaw, lecz posiadają one w sobie bardzo cenne informacje, które warto znać, aby nie być niemiło zaskoczonym.

Warto jednak wspomnieć o samej branży pożyczkowej. Start tej branży miał miejsce ok. 20 lat temu, gdzie kredyty nie były jeszcze tak popularną rzeczą. Ludzie woleli pożyczać pieniądze od swoich znajomych, gdyż uznawali to za pewniejsze źródło dochodu. Nic w tym dziwnego. Wiele firm na początku nie wiedziało jak się poruszać po polskim rynku, przez co popełniali mnóstwo błędów, które były kosztowne z punktu widzenia klienta, jak i samej firmy pożyczkowej. Z biegiem czasu jednak firmy oraz potencjalni kliencie byli coraz bardziej świadomi swoich wyborów, więc rozwój branży był znacznie dynamiczny niż na początku.

Czym są jednak pożyczki pozabankowe? Są one często nazywane chwilówkami, czyli pożyczkami udzielanymi przez firmy komercyjne dla zwykłych ludzi. Same kwoty tych pożyczek nie powalają jednak na kolana. Obecnie pożyczyć można tylko nawet 50 zł, a spłata pożyczek mieści się zazwyczaj w granicach od 7 do 60 dni. Jest więc to pułap możliwy do zrealizowania przez wielu ludzi, więc popularność takiego rozwiązania rośnie praktycznie z roku na rok. Ludzie są bardziej pozytywnie nastawieni do pożyczek.

Idąc dalej tym tropem, warto pomyśleć o przedsiębiorcach, którzy również mogą potrzebować pożyczek pozabankowych. Każdy przedsiębiorca jest osobom zajętą, więc nie ma czasu chodzić kilka razy do korporacyjnego banku załatwiać formalne kwestie, gdyż jest to dla niego zupełnie nieopłacalne. Woli zdecydowanie wybrać firmę, która wszelkimi formalnościami zajmie się za niego, aby w pełni mógł się skupić na rozwoju swojej firmy, który jak każde przedsiębiorstwo potrzebuje sternika. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi pracujących na etatach.

Czy na pożyczkach pozabankowych można zaoszczędzić? Zdecydowanie tak! Sporo firm oferuje spore rabaty dla nowych i obecnych klientów. Jest to rozwiązanie wymarzone dla osób, które niezbyt ufają tego typu rozwiązaniom. Badania wskazują, że najwięcej promocyjnych ofert znajduje się w pożyczkach opiewających na kwoty od 1000 do 2000 złotych. Nie są to więc duże kwoty, dla których nie warto byłoby wziąć kredytu. Jakie są to promocje? Najczęściej jest to przedłużenie spłaty pożyczki lub jej zmniejszenie o nawet kilkaset złotych.

Dlaczego pożyczki pozabankowe są takie popularne? Ich główną cechą jest ich dostępność. Kredyt pozabankowy można dostać praktycznie w ciągu 15 minut. Wystarczy wejść na dowolną porównywarkę pożyczek online i wybrać dla siebie idealne rozwiązanie. 15 minut może sprawić, że będziemy mieli zastrzyk gotówki na święta, prezenty lub na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem mieszkania czy opłacenie czynszu. Rynek pożyczek rozwija się w zastraszającym tempie i być może kiedyś okaże się, że pożyczkę będzie można dostać nawet w ciągu 5 minut. Na razie jest to tylko przewidywanie.

Warto jednak wspomnieć o tym, że wiele firm nie gra czysto. Celowo zawyżają oprocentowanie, aby zarobić jak najwięcej kosztem niewinnych osób. Na szczęście znaleziono na to rozwiązanie. Kilka lat temu powstało wiele ustaw antylichwiarskich, które nakazują firmom pożyczkowym ustalania określonych oprocentowań ich kredytom. W ten sposób nie musimy się martwić o nasze bezpieczeństwo. Prawo polski chroni nas jako konsumenta, lecz należy pamiętać, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za powodzenie w spłacie naszego kredytu.

Wiele osób nie chce brać pożyczek pozabankowych, gdyż uważają, że RSSO jest zbyt wysokie i nie pożyczki tego typu są nieopłacalne. Warto pamiętać o tym, że RSSO informuje o rocznej stopie oprocentowania. Pożyczki pozabankowe dotyczą zazwyczaj 30 dni, więc wartość RSSO będzie znacznie mniejsza, niż w przypadku kredytów komercyjnych. Ten problem pokazuje jednak konieczność edukacji polskiego społeczeństwa. Mimo dużej popularności pożyczek pozabankowych wiele ludzi wciąż jest sceptycznie nastawiona na tego typu rozwiązania, które mają im pomóc, a nie im zaszkodzić.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że pożyczki pozabankowe są substytutem kredytów bankowych. Jeżeli potrzebujemy kwot rzędu 10-40 tysięcy złotych, lepiej udać się do banku, gdzie zajmą się nami osoby doświadczone w udzielaniu tego typu kredytów. W pożyczkach na mniejszą skalę znacznie lepszym rozwiązanie będzie zdecydowanie się na pożyczki pozabankowe, które coraz częściej można finalizować przez Internet, bez konieczności pójścia do najbliższego oddziału firmy, z którą należy podpisać umowę o udzieleniu pożyczki na nasze potrzeby. Wygoda jest również bardzo ważna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here