Praca dla mam w domu - czy to się opłaca?

Każda mama, po dłuższym poznaniu i zawiązaniu więzi ze swoim dzieckiem, odpoczynku fizycznym, jak i psychicznym w domu, będzie chciała, bądź musiała wrócić do smutnej rzeczywistości, jaką jest praca.
Wiadome jest, że matka wolałaby zostać przy dziecku, patrzeć jak je, bawi się czy śmieje. Dlatego od dłuższego czasu możemy się spotkać z terminem, jakim jest ,,praca dla mam w domu”. Jest to pewien kompromis dla obu stron. Ty jako świeżo upieczona matka, będziesz mogła więcej czasu spędzać ze swoim bobasem, a on będzie miał pewność, że mama go nie zostawi i przybędzie na każdą jego zachciankę.
Normalnie połączenie pracy z macierzyństwem nie byłoby zbyt łatwe. Rano wychodzisz z domu do pracy, następnie przez 8 godzin pracujesz, tym razem nie tylko dla siebie, ale i dla nowego członka rodziny, w międzyczasie dzwoni niania/mąż/twoja mama, że dziecko płacze i nie wie co zrobić, po czym wracasz do domu i nie masz chwili, by odsapnąć, bo Twój mały skarb już wie, jak zagospodarować Twój czas.
Teraz wyobraź sobie, jakby wyglądała praca w domu. Bez ograniczenia czasowego, pracujesz kiedy godzina w ciągu dnia Ci odpowiada, siadasz wygodnie przed laptopem i wykonujesz polecenia. Czyż nie brzmi lepiej? Praca dla mam w domu jest dogodną formą zarabiania pieniędzy dla kobiet, które są zmuszone połączyć przymusową pracę ( bo każdy z nas musi się z czegoś utrzymywać) z macierzyństwem, bez dłuższej chwili odpoczynku dla siebie.
Pamiętajmy również, że owa forma zarabiania, nie musi być koniecznie głównym źródłem dochodu. Jeśli nie chcesz rezygnować ze swojej ówczesnej pracy bądź nie wyobrażasz sobie ciągłego siedzenia w domu, bez kontaktu z ludźmi, to właśnie ten sposób dochodu, może stać się Twoją pracą dodatkową. Wielu z nas często narzeka, że zarabia za mało albo, że przydałoby się dorobić parę groszy do domowego budżetu, natomiast niewielu z nas byłoby zadowolonych z pracowania po 8, czy 12 godzinach przez następne kilka godzin w innym miejscu.
Brak czasu dla siebie, rodziny i przyjaciół, brak snu i rozrywki.
Teraz zobaczmy jak to wygląda, jeśli zmęczona wracasz do domu, sprawdzasz jak miewa się Twoje dziecko, rozsiadasz się na kanapie przy kubku gorącej kawy/herbaty i zarabiasz dalej, ale tym razem w domowym zaciszu, wśród rodziny, bez pośpiechu i stresu. O wiele lepiej prawda?
Po drugiej stronie medalu, niestety towarzyszą nam myśli – czy to aby na pewno nie oszustwo? Nie dziwne jest więc, że wielu z nas boi się ryzyka płatności przez internet. Zakładanie fałszywych kont, fałszywe pieniądze, kradzież informacji itd.
Prawdą jest, że wiele takich sfingowanych firm czy osób istnieje i bardzo łatwo można się na nich natknąć, dlatego bardzo uważnie trzeba sprawdzać wszystkie informacje na temat danego przedsięwzięcia. Nie bójcie się zadawać pytań. Osoby zajmujące się rekrutacją do tego typu biznesów, mają obowiązek udzielić wam wszystkich możliwych informacji. Zarabianie w ten sposób naprawdę jest możliwe, ale trzeba trafić na rzetelnych pracodawców.
Praca dla mam w domu jest zajęciem stosunkowo łatwym, opłacalnym (nie od razu, ale z pewnością po czasie), można nabyć sporo nowych umiejętności (jeśli dotychczas nie pracowałaś w danym zawodzie), poznać nowych ludzi (na szkoleniach organizowanych przez firmy, które w większości przypadków są darmowe), nie trzeba obciążać się pracą fizyczną (jeśli traktujesz pracę w domu jako źródło głównego dochodu) lub nie trzeba dociążać się na nadgodzinach (jeśli praca w domu jest dla Ciebie zajęciem dodatkowym).
Życie matek jest szczególnie trudne na początku. Poznawanie nawyków swojego dziecka, pilnowanie, aby nie stała się mu krzywda, dostarczanie mu wszystkiego, co najlepsze, chodzenie za nim krok w krok i ciągłe obserwowanie czy to w dzień, czy w nocy. Wiele szczególnie tych świeżych matek boi się zostawiać dziecko w domu, nawet jeśli pilnuje go ktoś z rodziny, ponieważ łączy ich szczególna więź, którą tylko kobieta potrafi zrozumieć, dlatego właśnie coraz więcej firm z myślą o nich postanawia wprowadzić pomysł ”pracy w domu” do swojego biznesu. Jest to bardzo wielkie ułatwienie dla jednej, jak i dla drugiej strony. Matka nie musi się martwić gonitwą za czasem, a pracodawca tym, że kolejny pracownik będzie musiał zwolnić się wcześniej z pracy, bo trzeba odebrać dziecko ze żłobka, lub czeka na nie wizyta lekarska.
Jeśli podejdziecie do tego tematu poważnie, czytając wszystkie informacje dwa razy oraz nie będziecie kierowały się uprzedzeniami co do pracy przez internet, nie będziecie musiały rezygnować z waszych planów, lub marzeń. Więcej czasu dla siebie i bliskich, więcej swobody i mniej stresu, to rzeczy, które praca w domu może wam zapewnić, bez większych wyrzeczeń. Najważniejsze czego potrzebujecie to motywacja, systematyczność, wiara w siebie, rzetelność i chęć uzyskania doświadczenia w nowej formie pracy. Nie czekaj, spełniaj się zawodowo, nie zamartwiając się o swój czas, obowiązki i życie towarzyskie. Połącz je i zobacz sama, że to wcale nie musi być ”niemożliwe”. Twoje dziecko, rodzina i samopoczucie będą Ci za to wdzięczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here