magazyn

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia są obiektami przystosowanymi do składowania towaru. Korzystają z nich przede wszystkim firmy, które cenią sobie dobrą lokalizację. To właśnie lokalizacja jest kluczową cechą, jeżeli chodzi magazyny logistyczne. W ostatnich latach wynajem powierzchni magazynowych cieszy się bardzo dużą popularnością. Oprócz lokalizacji ważna jest także cena oraz powierzchnia magazynu.

Magazyny logistyczne

Najlepiej, jeżeli magazyn zlokalizowany jest w pobliżu firmy lub miejsca, w którym prowadzona jest działalność główna. W niektórych miastach powierzchnia jest jednak ogromna, dlatego trzeba szukać kompromisu. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać magazyn, do którego będzie łatwy dojazd z centrum miasta. Dzięki temu można znacząco zmniejszyć koszty transportu towaru oraz dojazdu. Dobrze, jeśli magazyn logistyczny znajduje się w pobliżu autostrady lub drogi ekspresowej, ponieważ wtedy kierowca może szybko wyruszyć w trasę do dowolnego miejsca w kraju. Należy jednak pamiętać, że lokalizacja to nie wszystko, ponieważ trzeba brać pod uwagę także inne aspekty.

Kolejna istotna rzecz to oczywiście cena. Każdy przedsiębiorca liczy koszty uzyskania przychodu, dlatego im niższa cena, tym lepiej. Niestety tańsze nie zawsze oznacza lepsze, dlatego najpierw trzeba dokładnie obejrzeć magazyn. Powierzchnie magazynowe różnią się od siebie wielkością, lokalizacją oraz innymi udogodnieniami. Całkowity koszt wynajmu może również obejmować opłaty za media, a także wywóz odpadków. Najlepiej na samym początku zadać pytanie o koszty dodatkowe, ponieważ nie wszystkie są widoczne od razu.

Kluczowa jest również wielkość magazynu. Powierzchnia magazynowa musi być oczywiście dostosowana do działalności przedsiębiorstwa. Tutaj wybór zależy od preferencji osobistych, ponieważ niektóre firmy potrzebują dużej hali magazynowej, a innym wystarczy niewielki magazyn. Wszystko zależy od tego ile produktów zamierzamy składować w tym miejscu. Pewne jest, żeby nie wybierać zbyt dużej powierzchni magazynowej, ponieważ prawdopodobnie i tak nie będziemy mogli wykorzystać całego metrażu. Trzeba jednak uwzględnić rozwój firmy i przemyśleć, czy w niedalekiej przyszłości nie będzie nam potrzebna większa powierzchnia magazynowa. Należy mieć na uwadze, że większa powierzchnia to także wyższe opłaty za media. Szukanie nowego magazynu może zająć sporo czasu, dlatego lepiej od razu wybrać trochę większy metraż. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe cały czas rośnie. W dużej mierze przyczynił się do tego rozwój branży e-commerce.

Wynajem powierzchni magazynowych

Magazyny logistyczne są najczęściej wynajmowane przez firmy handlowe i produkcyjne, ale również takie, które wykorzystują dropshipping w celu osiągnięcia zysków. Nie ma jednak wielu klientów, którzy szukają dużego magazynu, a głównie takie występują. Z tego powodu ciężko jest znaleźć niewielki magazyn logistyczny małemu przedsiębiorcy. Należy jednak dodać, że niektóre firmy produkują hale magazynowe o powierzchni dostosowanej do potrzeb klienta. Montaż ścian wewnętrznych jest bardzo prosty, tak samo jak demontaż. Cały obiekt ciężko jest wynająć w całości, dlatego inwestorzy starają się nie ryzykować.

Mały przedsiębiorca może wynająć powierzchnię dopasowaną do jego potrzeb i płacić tylko za tę część magazynu. Na mniejsze magazyny jest dużo większe zapotrzebowanie i potwierdza to między innymi liczba ogłoszeń na portalach internetowych. Warto dodać, że liczba osób zainteresowanym jest często wyższa od liczby ofert. Z pewnością można dużo zarobić na wynajmie powierzchni magazynowych. Bezpieczną propozycją dla zaawansowanych inwestorów, którzy dysponują dużym kapitałem jest nieruchomość komercyjna. Stopa zwrotu jest stabilna, wysoka oraz stosunkowo bezpieczna. Należy pamiętać, żeby współpracować jedynie ze sprawdzonymi renomowanymi przedsiębiorstwami, które od wielu lat działają na rynku. Rynek cały czas się zmienia, dlatego trzeba umieć dostosować się do otaczającej nas rzeczywistości i skorzystać z nowoczesnej technologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here