Wszystko o kredycie konsolidacyjnym

Kiedy potrzebujemy pieniędzy, których aktualnie nie posiadamy to nie mamy innego wyboru jak zasięgnąć kredyt bądź pożyczkę. Najpierw warto zapytać rodziny i znajomych czy nie pożyczyliby nam potrzebnej kwoty i dzięki temu unikniemy odsetek i prowizji, jakie musimy zapłacić bankowi czy jakiejkolwiek innej instytucji świadczącej usługi finansowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest zgromadzenie środków poprzez znalezienie dodatkowych źródeł dochodu czy odsprzedanie rzeczy, których już nie używamy. Bardzo dobrym sposobem na zdobycie dodatkowych funduszy jest znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Możemy wykorzystać w tym celu fach, jaki mamy w naszych rękach czy też rzeczy, które potrafimy robić. Bardzo wiele osób może nam też zapłacić za usługi, których nie są w stanie sami wykonać chociażby dlatego, że nie mają na to czasu. Dzięki temu zdobędziemy pieniądze, których nie będziemy musieli oddawać, a nawet jeśli nie zarobimy całej potrzebnej kwoty to może dzięki temu pożyczka czy też kredyt będzie mniejszy co wiążę się nie tylko z mniejszymi odsetkami, ale także z mniejszą prowizją co finalnie daje całkowitą kwotę do zwrotu o wiele mniejszą.
Warto więc pomyśleć o tego typu rozwiązaniu.
Kiedy mamy zaciągniętych już kilka różnych kredytów to tym bardziej nie ma sensu pakować się w jeszcze jeden, bo możemy sobie nie poradzić ze zwrotem wszystkich i wpaść całkiem nieoczekiwanie w pętle kredytową, z której bardzo ciężko jest finalnie wyjść. Przez wiele długich lat trzeba zaciskać pasa i żyć w stresie, a każde dodatkowe środki idą na spłatę zobowiązań więc o przyjemnościach i zachciankach nie ma w tym okresie mowy.
Należy także bezwzględnie unikać sytuacji, kiedy to spłacamy bieżące zobowiązania kolejnym kredytem, bo może na chwilę sobie rzeczywiście pomożemy i osiągniemy chwilowy sposób, ale finalnie nasz dług ciągle się powiększa i właściwie nie zmniejszamy swoich długów tylko pakujemy się w bagno zadłużenia coraz więcej i później będzie ciężko nam się z tego wydostać.
Kiedy któryś raz z rzędu spłacamy bieżące raty kolejnym kredytem czy pożyczką bądź jakąkolwiek pomocą to musimy zdać sobie sprawę, że już mamy poważny problem i jedyne co możemy zrobić to znaleźć dodatkowe źródło dochodu i posprzedawać jak najwięcej rzeczy, aby jak najwięcej długów pospłacać, a później obliczyć ile dokładnie miesięcznie wynoszą nas raty kredytu i jaką ratę bylibyśmy w stanie bez problemu płacić. Bardzo ważne jest tego dokonać jeszcze przed tym, kiedy zalegamy z jakąkolwiek ratą, bo to zdecydowanie da nam większe możliwości wyjścia z problemów.

Kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny jest pomocą każdemu kto ma trudność w bieżącym płaceniu swoich zobowiązań, ponieważ owa pożyczka spłaca za nas zobowiązania, a my płacimy już tylko jedną ratę zamiast kilku dzięki temu mamy większą kontrole nad wydatkami i zdecydowanie łatwiej nam spłaca się taki dług.
Bardzo ważną kwestią jest dowiedzenie się jeszcze przed jakimikolwiek zaległościami w płatnościach na jakie raty kredytowe możemy liczyć i czy będziemy w stanie je spłacać bez problemów.
Jeśli zrobimy to kiedy już mamy zaległości to możemy takiego kredytu nie otrzymać, a co więcej jeśli nawet nam się uda to jest to już kredyt podwyższonego ryzyka, bo jesteśmy nie dość godnym zaufania klientem i jeśli jakimś cudem nam się uda go uzyskać to będą to gorsze warunki niż te, które dostają osoby nie mające zaległości.
Nie warto więc dopuszczać do owej sytuacji i warto już zawczasu postarać się o kredyt kiedy jeszcze jakoś spłacamy regularnie raty kredytu. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kilku instytucji bankowych i sprawdzenie warunków jakie bank może nam zaproponować. Nie patrzmy jednak tylko na samą ratę, ale także na to czy całkowita kwota do spłaty jest dla nas do przełknięcia. Czym mniejszy okres kredytowania tym mniejsza prowizja bankowa i mniejsze odsetki.
Na początek warto udać się do swojego banku do którego przelewamy wynagrodzenie, bo najprawdopodobniej właśnie tam otrzymamy najlepsze warunki, jednak nie zawsze. Dlatego warto udać się do kilku instytucji i zapytać co mają nam do zaoferowania. Korzystne są też rankingi w internecie. Za ich pomocą wiemy gdzie warto się udać zaraz po swoim banku.

Kredyt konsolidacyjny online
Warunki takiego kredytu są bardzo podobne jak przy klasycznym kredycie konsolidacyjnym, jednak takie rozwiązanie przejdzie tylko wtedy, kiedy nie mamy żadnych opóźnień w spłacie innych zobowiązań, ani nie mieliśmy ich w przeszłości. Niemal każdy bank obecnie posiada opcję wysłania wniosku kredytowego przez internet. W kilka chwil otrzymamy odpowiedź czy dany kredyt otrzymamy, a po odpowiedzi pozytywnej najprawdopodobniej będziemy musieli udać się do danej instytucji w celu podpisania umowy, albo zostanie nam ona dostarczona kurierem. Ową umowę należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem i jeśli zgadzamy się na warunki proponowane przez bank to podpisać. Więc jeśli ktoś zastanawia się czy kredyt konsolidacyjny jest możliwy online, to obecne czasy oferują nam już i taką opcję.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt
Następny artykułZarobki programisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here