Studia informatyczne w Warszawie

Informatyk to osoba mogąca zajmować się wieloma rzeczami, począwszy od programowania a kończąc na grafice komputerowej. W naszych czasach zapotrzebowanie na informatyków jest ogromne, często chcemy zasięgnąć jakiejś porady od specjalisty, naprawić komputer, bądź zakupić jakąś grafikę na przykład na naszą stronę internetową i tym podobne. Jak zostać informatykiem? Najlepszym rozwiązaniem dla osoby chcącej zostać profesjonalnym specjalistą od komputerów są studia. Informatyka studia Warszawa. Jakie studia w Warszawie wybrać?

Na początku warto jest ułożyć sobie w głowie pewien tok myślenia. Informatyk to osoba, która musi być naprawdę sprawna fizycznie i psychicznie, ponieważ jest wiele przeciwwskazań zdrowotnych dotyczących pracy informatyka, a są to między innymi:
– problem ze stanami depresyjnymi,
– choroby z kręgosłupem,
– wada wzroku nie poddające się korekcji (w tym daltonizm),
– choroby skóry i układu krwionośnego,
– uzależnienia,
– zaburzenia równowagi i świadomości,
– częste mdlenia.
Jest jeszcze kilkanaście innych przeciwwskazań, ale nie obowiązują one w każdej pracy wykonywanej przez informatyka, dlatego nie będą one przytoczone. Warto pamiętać także, że o możliwości wykonywania jakiegokolwiek zawodu i tak zdecyduje lekarz medycyny pracy. Trzeba więc mieć na uwadze to, jakie problemy zdrowotne posiadamy i czy da się je zniwelować.

Następną rzeczą, o którą szczególnie powinniśmy wiedzieć jest nasza zdolność. Chodzi tutaj o to czy jesteśmy zieloni w całym świecie komputerowym, czy mamy jakieś zdolności takie jak na przykład:
– umiejętność tworzenia muzyki,
– umiejętność tworzenia grafiki,
– umiejętność programowania, czy tworzenia stron internetowych,
– umiejętność naprawy komputerów,
– znajomość podzespołów komputerowych i ich zastosowań,
– umiejętność polecenia klientowi sprzętu spełniającego jego wymagania.
Powinniśmy ułożyć sobie plan, w którym zapiszemy nasze umiejętności, pomoże nam to w znalezieniu zawodu w przyszłości.

Pamiętajmy, że zdania na temat studiów informatycznych są różne. Niektórzy powiedzą, iż studia te nic nie dają i nie mają sensu, a inni będą zadowoleni. Wiele opinii wykazało, że wiele informatyków po prostu nie podołało swojemu zadaniu i po studiach poszli w zupełnie innym kierunku, bowiem informatyka, programowania i wszystkie inne powiązane zajęcia to nie tylko trzaskanie w myszkę i klawiaturę. Trzeba posiadać zdolności matematyczne, polonistyczne jak i manualne, takie jak obsługa sprzętu. Najłatwiej w zawodzie informatycznym odnajdują się osoby, które od dziecka mają w sobie pasje związaną z komputerami. Często młodociany informatyk wybiera takie zawody, które są związane z jego pasją, na przykład programowanie, czy własnie grafika. Istnieje wiele przypadków, w których osoby bez studiów informatycznych, ale z umiejętnościami (tak zwane samouki), dają sobie radę o wiele lepiej, niż osoby, które ukończyły ów studia. Jednak warto jest iść na studia. Jeśli mamy umiejętności i wiedzę, to na pewno uda nam się na nie dostać. Osoba kompletnie zielona w temacie i mówiąca sobie: „pójdę za informatyka, bo dużo płacą”, nie powinna w ogóle podejmować się jakichkolwiek studiów związanych z informatyką.

Jak znaleźć dobre studia w naszej stolicy? Jedną z najbardziej polecanych szkół informatycznych w Warszawie są:
– Warszawska Szkoła Zarządzania – Szkoła Wyższa (WSZSW),
– Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie,
– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK).
Warto jest wybrać się do tych szkół, porozmawiać z nauczycielami, a także zdobyć informację od studentów danych szkół, ponieważ pomoże nam to w wyborze najlepszej uczelni dla nas.

Warto także zastanowić się nad wyborem kierunku dla siebie. Najlepiej jest poszukać także innych stron, ze studiami w Warszawie, ponieważ jest ich naprawdę wiele i prawie każda zachęca nas, abyśmy właśnie do niej złożyli swoją rekrutację. Podane wyżej szkoły, są tylko przykładem i jednymi z najbardziej polecanych, co nie znaczy, że będą nam odpowiadały. Każdy z wyborem uczelni powinien podejść indywidualnie. Słuchając ludzi z różnych akademii, a także naszymi własnymi spostrzeżeniami, powinniśmy się zastanowić, która jest najlepsza dla nas.

Podsumowując, studia informatyczne nie są dla każdego. Musimy wykazać się szczególnymi zdolnościami i umiejętnościami, a także być bardzo zdrowym psychicznie i fizycznie. Warto jest zastanowić się nad tym, jakie studia informatyczne w Warszawie, będą dla nas najlepsze. Sporządźmy sobie plan, który wspomoże nas podczas podejmowania decyzji związanej z zawodem jaki jest informatyk, a także w dobraniu odpowiedniego zajęcia dla nas, a jest ich naprawdę wiele, ponieważ zapotrzebowanie na sprawnych komputerowców jest ogromne, żyjemy bowiem w czasach ciągłej technologii, która rozwija się bardzo szybko. Informatyk może wykonywać takie zawody jak np.:
– Grafik komputerowy,
– programista,
– serwisant komputerowy,
– doradca sprzętu komputerowego.
Informatyk, bardzo łatwo może także założyć własną działalność, taką jak otworzenie własnego serwisu sprzętu komputerowego lub/i jego sprzedaży.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkładniki wynagrodzenia
Następny artykułStudia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here