Przegląd kredytów

Rynek finansowy w Polsce stał się bardzo popularny. W obecnych czasach kredyty pozwalają nam na zakup dóbr, o których normalnie moglibyśmy tylko pomarzyć. Jest to oczywiście obarczone tym, że niestety, nawet jeśli posiądziemy chwilowo gotówkę, potem będziemy musieli ją oddać, bardzo często z dużą nawiązką.

Jeśli chodzi o zakup dóbr i usług, na rynku występuje wiele rozwiązań, tych tańszych, bądź droższych. Wybór oferty jest tak naprawdę zależy od sytuacji finansowej i kredytowej potencjalnie zainteresowanej osoby.

Kredytobiorców można podzielić na tych, którzy mają dobrą i złą historię kredytową.

Kredytobiorcy z dobrą historią to tacy, którzy wprawdzie posiadają już jakieś kredyty, ale nie jest ich zbyt wiele, są spłacane na czas, a ich dochody pozwalają na zaciągnięcie kolejnego kredytu.

Kredytobiorcy ze złą historią kredytową, są to osoby, które posiadają już dużo zadłużeń, często nie spłacanych i ci, których zdolności kredytowe zostały już w pełnie wykorzystane – ich dochody nie pozwalają na wzięcie kolejnego kredyty w banku.

Kredyty można podzielić również, na te, nazwę je przyzwoite, z niższą stopą oprocentowania i dużo niższą ratą, oraz te dużo droższe, z bardzo wysoką ratą, świadczone przez firmy pożyczkowe, czyli tak zwane kredyty pozabankowe.

Na rynku jest zarówno wiele banków, jak i wiele firm pożyczkowych. Mają one różną przystawalność i różne stopy oprocentowania. W zależności od tego, jak wygląda nasza sytuacja, należy wybrać odpowiedni typ kredytu. W tym oczywiście mogą pomóc doradcy finansowi.

Doradca finansowy, to osoba, która dzięki temu , że współpracuje zarówno z bankami, jak i firmami pożyczkowymi, jest w stanie ocenić naszą historię kredytową i pomóc nam dobrać nam najlepszą dla nas ofertę, zarówno wśród firm pozabankowych, jak i banków.
Może on również ocenić naszą zdolność kredytową poprzez sprawdzenie naszej historii kredytowej w biurze informacji kredytowej i innych instytucjach, które zajmują się weryfikacją zadłużeń.

Jeśli chodzi o firmy pozabankowe, jest ich do wyboru, do koloru.
Są firmy, które udzielają pożyczek z gwarantem, czyli osobą, która pokryje zobowiązanie, jeśli my nie będziemy go spłacali, są które przyznają tak zwane chwilówki, czyli pożyczki od jednego do trzech miesięcy. Często firmy te za pierwszą pożyczkę nie pobierają prowizji i odsetek. Kolejne to firmy, które mogą udzielić pożyczki w domu klienta.
W ich wypadku przedstawiciel firmy przychodzi do domu Klienta, podpisuje z nim umowę kredytową, a następnie przekazuje mu gotówkę.

Opcji jest naprawdę wiele, jednak należy, że jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, firmy te posiadają nie dość, że wysokie oprocentowanie, to jeszcze bardzo wysoką prowizję, oczywiście ujętą w ratach kredytu.
W ich wypadku może sie okazać, że pożyczając przykładowo dwa tysiące złotych, do oddania będziemy mieli po przykładowo dwóch latach pięć tysięcy.

Firmy pozabankowe są jednak bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi mocno zadłużonych, a nawet posiadających komornika.
Dzięki temu, że osoba zadłużona weźmie kredyt w takiej instytucji, może ona pokryć nim inne zadłużona, najlepiej jednorazowo i nieco odciążyć się, pozostając np z jedną ratą.

Dla osób, które posiadają dużo kredytów bankowych, a ich zdolność nie pozwala już zaciągnąć następnego, istnieje też opcja kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt taki polega na tym, że bank konsoliduje klientowi wszystkie zobowiązania, czyli sumuje je, następnie wydłuża okres kredytowania, dzięki czemu rata staje się mniejsza, a dodatkowo pozwala dobrać więcej gotówki. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie naszych zobowiązań. Pomimo tego, że płacimy dłużej, raty miesięczne są mniejsze, dzięki czemu co miesiąc mamy więcej dostępnej gotówki z której możemy żyć.Jest to rozwiązanie idealne dla osób regularnie spłacających zadłużenia, których zdolność finansowa nie pozwala na wzięcie kolejnego kredyty, ale również dla osób, które po prostu chcą się trochę odciążyć i płacić po prostu co miesiąc mniej rat.

Na rynku istnieje jeszcze coś takiego, jak raty 0%. Jest to nic innego jak kredyt przeznaczony dla osób, które są zdecydowane na zaciągnięcie kredytu na zakup konkretnego dobra, na przykład piekarnika, telewizora, czy nowej kuchenki.
Raty takie są z reguły dostępne w każdym sklepie. Charakteryzuje je to, że klient może nabyć dobro, a jego spłatę rozłożyć na sześć, dwanaście, dwadzieścia cztery więcej miesięcy.
Przeznaczone są one dla osób, które nie potrzebują pieniądze na wydatki pokroju żywności, lub spłata innych zobowiązań, ale typowo na zakup przedmiotów lub niektórych usług, np wycieczki dookoła świata.

To rozwiązanie, o ile nie przesadzimy z ilością przedmiotów wziętych na raty, jest moim zdanie najlepsze, ponieważ nie płacimy dodatkowej prowizji, ani odsetek, sprzętem możemy cieszyć się już w dniu zakupy, a dzięki temu, że miesięczne zobowiązania nie są wysokie, możemy sobie z nimi poradzić nawet przy niskich zarobkach.
Często nie jest nas stać na zakup np. komputera za gotówkę, ale zakup na raty i płatność np. stu złotych miesięcznie, to już inna kwestia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here