Programista i praca.

Każdy człowiek prędzej czy później musi zacząć szukać sobie pracy. Pomijam oczywiście wszystkie przypadki, w których ktoś dziedziczy ogromną fortunę, która pozwala mu na to, żeby do końca życia ani on, ani jego potomkowie nie musieli pracować, bo taka szczęśliwa sytuacja przydarzy się naprawdę bardzo nielicznym osobom. Są to wręcz pojedyncze przypadki na całym świecie i przytrafiają się głównie ludziom sławnym. Normalny człowiek musi liczyć na siebie, jeżeli chce się utrzymać czy poprawiać stopniowo swoją sytuację finansową i społeczną. Niestety to ile zarabiamy i posiadamy, ma znaczenie, ponieważ wiele innych osób patrzy na nas właśnie w tym kontekście i niekoniecznie chodzi tutaj wcale tylko o to, że chcą oni nas w jakiś sposób wykorzystać finansowo czy oszukać. Zarobki danej osoby bardzo często świadczą o tym, że jest ona zaradna, zdolna, rozsądna i utalentowana. Są to sprawy bardzo oczywiste, ponieważ prawie wszystkim ludziom od najmłodszych lat tłumaczy się wartość pieniądza oraz tłumaczy, się im to jak ważne w przyszłości będzie dla nich znalezienie dobrej pracy.
Na świecie jest jednak sporo osób, które ze względu na swój charakter i inne cechy po prostu nie mogą pracować w standardowej firmie z wieloma osobami w tym samym pomieszczeniu, bo nie są w stanie znieść tego psychicznie i nerwowo. Często takie osoby nie lubią również wykonywać czyichś poleceń, zwłaszcza jeżeli wszystkie polecenia obarczone są bardzo konkretnym terminem, w którym trzeba się zmieścić. Osoba taka idąc do pracy, czuje się tak jakby za chwilę, miała zostać zamknięta w więzieniu o naprawdę wysokim poziomie rygoru i kontroli. Za tą sytuację winą jednak nie można obarczać tej osoby, ponieważ za nic nie odpowiada, a nawet więcej sama staje się ofiarą swojego życia. Każdy rozsądny człowiek, który odkryję, że ma taką właśnie osobowość, bardzo szybko po uświadomieniu sobie tego problemu rzuci tę pracę, aby pozbyć się tego ogromnego kamienia, który bez przerwy ciąży mu na sercu i na psychice. Stanu swojego zdrowia psychicznego nigdy nie wolno bowiem lekceważyć jest ono tak samo istotne, jak zdrowie fizyczne.
Wiele osób jednak w tej chwili może pomyśleć, że taka osoba, postępując w ten sposób, wpędzi się w spore kłopoty i sam spokój czy lepszy stan zdrowia jej tu w niczym nie pomoże, ponieważ samą psychiką i szczęściem nie da się zarobić praktycznie nic, a już z całą pewnością na pewno nie tyle by opłacić wszystkie rachunki i robić, chociażby podstawowe zakupy. Rzeczywiście nasze samopoczucie nie jest przecież żadną sposobem na zarobienie, ale pomimo to nie mogę się zgodzić z poprzednim zdaniem, bo dobre samopoczucie to pierwszy krok do dalszego rozwoju, wymyślania i wprowadzania nowych pomysłów, dzięki którym już da się zarobić. Tylko osoba wypoczęta i niezestresowana potrafi myśleć I być kreatywna. Kiedy kontrolę nad wszystkim przejmuje stres, to nie zauważamy nawet rzeczy bardzo oczywistych. Być może umiejętności, które taka osoba wykorzystywała do pracy w firmie, można jeszcze inaczej potraktować i podejść do nich z zupełnie innej strony, która otworzy takiej osobie drogę do nowej pracy. Ważne jest jednak to, by tym razem nie pozwolić sobie na żadne takie sytuacje, które zdarzały się we wcześniejszej pracy. Taka osoba powinna być przede wszystkim swoim własnym szefem, bo wtedy będzie efektywna.
Podałem tutaj już dość sporo treści ogólnikowych, które nie każda osoba będzie w stanie pojąć w sposób właściwy. Dlatego teraz posłużę się bardziej rzeczowym i logicznym przekładem. Mnóstwo firm bazuje w tej chwili na pracy przy komputerze, w związku z tym zatrudnia się tam głównie ludzi z nim dobrze obeznanych takich jak na przykład: informatycy czy programiści. Jeżeli taki programista dojdzie do wniosku, że nie jest już w stanie dłużej pracować dla firmy, to jeżeli naprawdę zna się na tym, co robi i jest, choć odrobinę kreatywny (informatycy i programiści zwykle tacy są) to założy on dość szybko po stracie pracy swoją własną firmę z usługami bardzo podobnymi do tych, którymi zajmował się wcześniej. Programista praca zdalna to może być dla takiej osoby istne wybawienie, które może nieść za sobą również swoje awans, jeżeli chodzi o finanse takiej osoby, ponieważ tego typu specjaliści są ciągle poszukiwani przez różne firmy i prywatne osoby do pisania programów i robienia tego typu rzeczy. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że taki niezależny programista może sam decydować o tym, czego się podejmuje oraz kiedy i w jaki sposób to wykona. Oczywiście on także musi szanować swoich klientów i zdawać sobie sprawę z tego, że tylko profesjonalne działanie i obsługa pozwoli mu przetrwać na rynku przez długie lata. Jego pensja będzie zależna od tego ile oraz jakiego rodzaju zlecenia będzie wykonywał. O ile jest więc osobą pracowitą i zdolną, to nie zabraknie mu pieniędzy nie tylko no zwyczajne wydatki, ale także na różnego rodzaju oszczędności i inwestycje, które pozwolą mu w przyszłości pracować mniej, mając ten sam albo nawet jeszcze wyższy poziom luksusu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here