O spryskiwaniu roślin

0
1960

Podczas gdy opryskiwacze były kiedyś produktem niszowym, dziś stały się niezbędnym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego. Bez nich ciężko teraz sobie wyobrazić efektywną produkcję roślin. Odpowiednio stosując środki chemiczne do zwalczania chwastów, owadów i chorób, dajemy swoim uprawom najlepszą szansę na wysokie plony.

Wzrost popularności opryskiwaczy samojezdnych rozpoczął się w 2005 r., kiedy nastąpił wzmożenie azjatyckiej rdzy sojowej, a rolnicy musieli mieć opryskiwacz spalinowy w celu szybkiego zastosowania środków grzybobójczych. Systemy naprowadzania i zaawansowane sterowanie sprawiły, że opryskiwacze stały się znacznie łatwiejsze w obsłudze, przyczyniając się do przyspieszenia kariery tych urządzeń w gospodarstwie.

W niniejszym artykule znajdują się informacje dotyczące konserwacji oraz eksploatacji spryskiwaczy różnego rodzaju.

Konserwacja opryskiwacza

Przede wszystkim należy upewnić się, że opryskiwacz spalinowy jest w doskonałym stanie przed wiosną, a następnie utrzymywać go w tej formie przez cały sezon wegetacyjny. Konserwacja opryskiwacza obejmuje sprawdzenie poziomu płynu, smarowanie niezbędnych elementów, kalibrację monitora opryskiwacza i inne. Ta lista kontrolna konserwacji zawiera czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem opryskiwania, ale także co tydzień (w niektórych przypadkach nawet codziennie), przez cały okres trwania sezonu.

Pod koniec roku ważne jest, aby wykonać jedną rundę konserwacji, aby utrzymać opryskiwacz w dobrej formie. Pomoże to chronić opryskiwacz spalinowy przed uszkodzeniami spowodowanymi mrozem i upewnić się, że jest gotowy na następny rok.

Wskazówki dotyczące rozpylania

Istnieje wiele kroków, które można wykonać za każdym razem, gdy pryskamy, aby zoptymalizować wydajność i zminimalizować dryft poza cel. Ważne jest, aby przeczytać etykietę, wybrać najlepszą dyszę rozpylającą, skalibrować opryskiwacz i sprawdzić prędkość wiatru. Powinno się również użyć testu rozpylania, aby upewnić się, że mamy odpowiedni rozstaw dysz i wysokość wysięgnika.

Istnieje niewielki margines błędu, jeśli chodzi o rozpylanie pestycydów, zarówno w celu zwiększenia wydajności, jak i ochrony sąsiednich pól. Aby uzyskać bardziej skuteczne i bezpieczne rozpylanie, pamiętajmy, że małe krople potrzebują czasu, aby trafić w cel. Wielkość kropli zależy od ciśnienia, małe kropelki szybko schną, a dysze wytwarzają różne rozmiary kropel. Jest to wiedza, którą „podskórnie” powinien czuć każdy, kto się zajmuje spryskiwaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here