Geografia

Strona startowa
Dzisiaj jest: 2017.07.26 | wschód Słońca: 4:46 | zachód Słońca: 20:38
Zegar demograficzny Świata: osób
Menu
Start
Matura z geografii
Testy z geografii
Mapy konturowe
Galeria geograficzna
Tabele geograficzne
Wypracowania
Ciekawostki
News` y z geografii
Książki do matury
Filmy geograficzne
Gry z geografii
Programy
Humor
Archiwum
Kontakt

Wyszukiwarka
Wpisz poniżej szukany
wyraz/frazę
więcej info

GeoTesty
Maturalne
Ilość plików: 36

Specjalnie dla Was
przygotowaliśmy testy maturalne z geografii z poprzednich lat. Wszystkie testy są uporządkowane
z odpowiedziami
a co najważniejsze zebrane w jednym miejscu. Niektóre testy znajdziesz tylko u nas !
Matura z geografii - z nami to proste !


Maturalne arkusze egzaminacyjne z geografii
#### Analiza statystyczna matur z geografii 2002-2008. ####
Kolejne już (trzecie) opracowanie statystyczne matur z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym dla okresu 2002-2008.
W opracowaniu ujęliśmy wszystkie tematy z geografii, do którym przyporządkowaliśmy pytania maturalne z geografii z okresu 2002-2008.
W ten sposób uzyskaliśmy średnią częstotliwość występowania danego zagadnienia na maturze z geografii. Jeżeli chcesz zobaczyć co średnio rzecz biorąc występuje najczęściej na maturze - to koniecznie pobierz ten plik. Pamiętaj jednak, że mówimy o wartościach średnich!
Matura z geografii (2010 maj)
Arkusze maturalne z geografii - 2010 rok (maj). W załączniku znajdują się dwa testy maturalne - poziom podstawowy i rozszerzony oraz mapa.
Odpowiedzi do arkusza podstawowego oraz rozszerzonego z geografii 2010.
Matura z geografii 2009 (maj) - poziom podstawowy i rozszerzony
Testy maturalne z geografii - 2009 rok (maj). W załączniku znajdują się dwa testy maturalne - poziom podstawowy i rozszerzony oraz mapa  Gór Świętokrzyskich. Matura 2009 (maj) - klucz odpowiedzi dla poziomu podstawowego i rozszerzonego.
Matura próbna z geografii 2009 (styczeń)
Testy maturalne z geografii - 2009 rok (styczeń). W załączniku znajdują się dwa testy maturalne - poziom podstawowy i rozszerzony oraz mapa  Bieszczad. Odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego - matura z geografii 2009 (styczeń)
Matura z geografii 2008 (maj) - poziom podstawowy i rozszerzony
Testy maturalne z geografii - 2008 rok (maj). W załączniku znajdują się dwa testy maturalne - poziom podstawowy i rozszerzony oraz mapa  Mazur. Odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego - matura z geografii 2008 (maj)
Matura próbna z geografii 2008 (marzec)
Matura próbna z geografii 2008 (marzec) - dwa testy maturalne z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym plus mapa.
Odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego - matura z geografii 2008 (marzec)
Test maturalny diagnozujący - marzec 2008
Test diagnozujący z geografii 2008 (marzec) - dwa testy maturalne z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym plus mapa. Jest to typowy test maturalny na dwóch poziomach - podstawowym i rozszerzonym, który nigdy nie został opublikowany. Trafia on do nauczycieli geografii jako dodatkowa pomoc w przygotowaniach uczniów do matury z geografii.
Test diagnozujący z geografii 2008 (marzec) -odpowiedzi do testów.
Matura próbna z geografii 2008 (marzec) - dla osób słabowidzących
Matura próbna z geografii 2008 (marzec) - dwa testy maturalne z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym plus mapa dla osób słabowidzących.
Odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego - matura z geografii 2008 (marzec) - dla osób słabowidzących
Matura próbna z geografii 2008 (marzec) - dla osób niewidzących
Matura próbna z geografii 2008 (marzec) - dwa testy maturalne z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym  dla osób niewidzących. Odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego - matura z geografii 2008 (marzec) - dla osób niewidząych.
Matura próbna z geografii 2007 (zima)

Matura próbna z geografii 2007 (zima) - poziom podstawowy i rozszerzony z mapą do rozwiązania zadań.
Matura próbna z geografii 2007 (zima) - poziom podstawowy i rozszerzony - odpowiedzi.
Egzamin maturalny z geografii 2007 (maj)
Arkusz maturalny geografia - poziom podstawowy i rozszerzony (maj  2007)+ mapa Geografia - odpowiedzi do testów maturalnych z geografii (2007 maj) - poziom podstawowy i rozszerzony
Próbny egzamin maturalny z geografii 2006 (listopad)
Zestaw dwóch arkuszy maturalnych z geografii - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2006 roku (listopad). W załączniku także mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Zestaw wszystkich odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych (poziom podstawowy i rozszerzony).
Egzamin maturalny z geografii 2006 (maj)
Zestaw dwóch arkuszy maturalnych z geografii - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2006 roku (maj). W załączniku także mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań z geografii.
Odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych z geografii z poziomu podstawowego i rozszerzonego.
Poprawkowy egzamin maturalny z geografii 2006 (styczeń)
Zadania maturalne z geografii - pełne dwa arkusze egzaminacyjne - poziom podstawowy i rozszerzony. Materiały z sesji poprawkowej - styczeń 2006 rok.
Odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych z geografii z poziomu podstawowego i rozszerzonego - styczeń 2006.
Próbny egzamin maturalny z geografii 2005 (grudzień)
Zestaw dwóch arkuszy maturalnych z geografii - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2005 roku (grudzień). W załączniku także mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Próbna matura z geografii.
Odpowiedzi do zadań maturalnych (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Matura próbna 2005.
Egzamin maturalny z geografii 2005 (maj)
Komplet arkuszy maturalnych z geografii - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2005 roku (maj). W załączniku mapa oraz inne materiały przygotowane przez CKE.
Odpowiedzi do arkuszy egzaminacyjnych z geografii z poziomu podstawowego i rozszerzonego (Matura z geografii  - maj 2005).
Próbna matura z geografii 2005 (styczeń) - województwo wielkopolskie
Zestaw dwóch arkuszy maturalnych z geografia - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2005 roku (styczeń). W załączniku także mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Próbna matura z geografii. Odpowiedzi do zadań maturalnych (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Matura próbna 2005 - woje. wielkopolskie.
Próbny egzamin maturalny z geografii 2004 (grudzień) - woj. dolnośląskie
Dwa arkusze zadań z geografii - poziom podstwowy i rozszerzonyz 2004 roku (grudzień - województwo dolnośląskie). W załączniku mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Matura próbna z geografii 2004 - woj. dolnośląskie.
Odpowiedzi do zadań maturalnych (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Matura próbna 2004 - wojewódzwo dolnośląskie.
Próbny egzamin maturalny z geografii 2004 (grudzień) - woj. mazowieckie, podlaskie
Dwa arkusze maturalne z geografii - poziom podstwowy oraz rozszerzony z 2004 roku. W załączniku mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Próbna matura z geografii - zadania.
Odpowiedzi do zadania maturalne (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Matura próbna 2004.
Próbny egzamin maturalny z geografii 2004 (grudzień) - woj. śląskie
Jeden arkusz maturalny z geografii - poziom podstwowy z 2004 roku (grudzień z województwa śląskiego). W załączniku także mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Matura z geografii 2004.
Odpowiedzi do zadań maturalnych (geografia - poziom podstawowy). Matura próbna 2004 - wojewódzwo śląskie.
Pisemny egzamin dojrzałości z geografii - wersja nieoficjalna - 2004 (maj)
Pięć pełnych zestawów zadań - od geografii fizycznej, przez demografję do ekonomicznej z 2004 roku (maj). W załączniku mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań. Odpowiedzi do wszystkich pięciu zestawów maturalnych. Odpowiedzi zostały specjalnie przygotowane na zamówienie portalu www.geostrefa.pl. Tego nie znajdziesz nigdzie w sieci !
Pisemny egzamin dojrzałości z geografii - wersja nieoficjalna - 2004 (styczeń)
Pięć pełnych zestawów zadań - od geografii fizycznej do społęczno-ekonomicznej z 2004 roku (styczeń). W załączniku mapa potrzebnna do prawidłowego rozwiązania zadań.
Odpowiedzi do wszystkich pięciu zestawów maturalnych. Odpowiedzi zostały specjalnie przygotowane na zamówienie portalu www.geostrefa.pl. Tego nie znajdziesz nigdzie w sieci !

Egzamin maturalny z geografii 2003 (maj)
Matura z geografii z 2003 roku - maj . Dwa arkusz: geografia poziom podstawowy i rozszerzony. W załączniku mapa - Pojezierze Kaszubskie (fragment) niezbędna do prawidłowego rozwiązania testy z geografii. Odpowiedzi do testy maturalne z geografii - poziom podstawowy i rozszerzony. Geografia - matura: maj 2003.
Egzamin maturalny z geografii 2003 (styczeń)
Matura z geografii z 2003 roku - styczeń . Dwa arkusze poziom podstawowy i rozszerzony. W załączniku mapa niezbędna do prawidłowego rozwiązania testów z geografii.
Odpowiedzi do zadania maturalne (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Geografia -matura  2003
Matura z geografii 2002 (maj)
Matura: geografiia z 2002 roku - maj . Dwa arkusze poziom podstawowy i rozszerzony. W załączniku mapa niezbędna do prawidłowego rozwiązania test z geografii. Odpowiedzi do zadania maturalne (geografia - poziom podstawowy i rozszerzony). Geografia - matura  2002
Egzamin maturalny z geografii 2002 - Białystok
NOWOŚĆ !
Matura z geografii z 2002 roku z Białegostoku .Jeden arkusz i 5 dużych zadań - każde po 7-9 pytań. Zagadnienia dotyczące klimatu, czasu słonecznego, zagadnienia z geografii społeczno-ekonomicznej. Sporo liczenia, analizowania tabel. Zadania na poziomie podstawowym.
Odpowiedzi do wszystkich pięciu zestawów maturalnych.
Odpowiedzi zostały specjalnie przygotowane na zamówienie portalu www.geostrefa.pl. Tego nie znajdziesz nigdzie w sieci !
Omówienie testów maturalnych oraz wyniki matury z geografii
Matura z geografii 2007 (maj)

Bardzo dokładne omówienie wszystkich zadań maturalnych z geografii (matura 2007, maj).
W pracy tej znajdziesz informacje o tym jakie błędy najczęściej popełniali maturzyści w 2007 roku. Dzięki tym informacjom można się dużo nauczyć i wyeliminować złe nawyki, które często powodują "gubienie" cennych punktów na maturze.

Wyniki matury z geografii na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym w całej Polsce (matura 2007, maj)
Informatory / biuletyny maturalne
Biuletyn maturalny z geografii z 2004 roku
Obszerny (22-u stronicowy) biuletyn maturalny z geografii . Zawartość:" Informacje o egzaminie maturalnym",  "U wagi o analizie danych statystycznych w geografii" , " Obliczenia z zakresu astronomicznych podstaw geografii  w zadaniach maturalnych" -  te dwa ostatnie działy bardzo przydatne każdemu maturzyście (polecamy szczególnej uwadze, inaczej mówiąc lektura obowiązkowa przed egzaminem).
Biuletyn maturalny z geografii z 2005 roku
Obszerny biuletyn maturalny z 2005 roku wydany dla CKE. Oprócz informacji dotycząych samego egzaminu maturalnego z geografii zawiera 22 zadania różnych typów (mapa, zadania otawrte, zamnkięte) wraz z odpowiedziami. Publikacja zawiera również informacje o najczęściej popełnianych błedach przez maturzystów w czasie rozwiązywania testów. Obowiązkowa lektura dla każdego zdającego geografię!
Informator maturalny z geografii z 2003 roku
Informator maturalny z 2003 roku zawiera m.in.: informacje dotyczące podstaw prawnych egzaminu, rodział: matura w pytaniach uczniów, wymagania egzaminecyjne oraz dwa przykładowe, pełne testy maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.  W załączniku także mapa. Pozycja godna polecenia!
Inne przydatne publikacje elektroniczne
Jak skutecznie się uczyć ?
Ciekawa publikacja CKE w ramach "Biuletynu maturalnego". Znajdziesz tu odpowiedź jak się uczyć z "głową".  Autor publikacji przedstawia różne sposoby uczenia się, analizowania testu, tabel i innych źródeł. Naprawdę warto zajrzeć - wszyscy wiemy jak trudno opanować dużą część materiału w krótkim czasie:) Pozycja dla każdego przed egzaminem - nie tylko z geografii.
Stawianie celów. Co warto o tym wiedzieć?
Zacznę od tego, że gdybym przeczytał to co teraz Wam polecam to pewnie bym robił to co lubię już od dawna. Ale na serio - pozycja, którą MUSISZ przeczytać. Poznaj samego siebie, odkryj swoje pokłady umiejętności, wybierz mądrze swoją przyszłość, pokieruj swoim losem!  Pozycja z lektur obowiązkowych dla tych co nie wiedzą jaki kierunek studiów wybrać! A Ci co już wybrali niech sprawdzą czy wybrali dobrze.
Informacje dla zdającego egzamin maturalny od roku szkolnego 2006 / 2007
Czternaście stron informacji o egzaminie maturalym od roku szkolego 2006 / 2007. Wszyscy wiemy - zasady nieco się zmieniły - sprawdźcie jak w szczegółach będzie przeprowadzany egzamin dojrzałości (informacje o wszystkich przedmiotach).
Spis źródeł literatury przydatnych w przygotowaniach do matury
Przykładowy spis literatury przydatnej w przygotowywaniach do matury m.in. z geografii, języka polskiego, angielskiego, matematyki i wielu innych przedmiotów.
Przykładowe programy niezbędne do otworzenia testów
Foxit Reader 2.0
Bardzo ciekawa alternatywa dla Adobe Readera. Jest to niewielka aplikacja umożliwiająca przeglądanie dokumentów w formacie PDF. Główne zalety Foxit Readera to jego niewielkie rozmiary i bardzo szybkie uruchamianie oraz odczytywanie dokumentów.  Program ten integruje się z przeglądarką Internet Explorer. Foxit umożliwia odczyt wielu dokumentów jednocześnie.
Aby zainstalować wersje polsko języczką należy po uruchomieniu programu wybrać zakładkę Langugage , następnie wybrać Polish  i nacisnąć Download w celu pobrania pliku. To wszystko.
Program jest całkowicie darmowy do użytku domowego.
7-Zip
Aby otworzyć testy potrzebujesz programu do rozpakowywania skompresowanych plików. Polecamy tu: 7-Zip (może być oczywiście inny) to darmowy i coraz bardziej popularny program do kompresji charakteryzujący się najwyższym stopniem kompresji generowanych plików (we własnym formacie 7z). Obsługuje ponadto formaty: ZIP, CAB, RAR, ARJ, GZIP, BZIP2, TAR, CPIO, RPM i DEB.
Aby dokonać zmiany języka należy w menu Tools -> Options wybrać zakładkę Language, a następnie wybrać opcję Polish.

Program jest całkowicie darmowy.
© www.geostrefa.pl (2006)