Strona startowa
Dzisiaj jest: 2012.02.07 | wschód Słońca: 7:09 | zachód Słońca: 16:32
Zegar demograficzny Świata: osób
Menu
Geo Start
Geo Matura z geografii
Geo Testy online z geografii
Geo Mapy konturowe
Geo Galeria geograficzna
Geo Tabele geograficzne
Geo Wypracowania
Geo Ciekawostki
Geo News` y z geografii
Geo Książki do matury
Geo Filmy geograficzne
Geo Gry z geografii
Geo Programy
Geo Humor
Geo Archiwum
Geo Kontakt

Wyszukiwarka
Wpisz poniżej szukany
wyraz/frazę
więcej info

Ankieta
[ nowa ] Dlaczego zdajesz maturę z geografii ?
 Lubię ten przedmiot
 Jest mi potrzebna na studia
 Sam nie wiem dlaczego zdaję geografię
 Bo zdają ją koledzy/koleżanki
 Łatwo można ją zdać
Mapa strony




GeoKsiążki
Geografia. Zestawy zadań egzaminacyjnych
Geografia. Zestawy zadań egzaminacyjnych
Autor: Elżbieta Grzelak-Kostulska, Beata Kalwa

Wydawnictwo: Studium TUTOR
ISBN: 83-86007-72-9
Wydanie: I (2002)
Objętość: 192 stron
Format: 163 x 234 mm
Oprawa: miękka
Cena: 20.00 zł.


Ocena serwisu Geostrefa.pl:  ocena
Ocena użytkowników:  ocena
Jeżeli posiadasz powyższą książkę - napisz co o niej sądzisz oraz wystaw ocenę (musisz być zalogowany).

Oceń książkę ocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocenaocena



Niniejsza książka zawiera sześć zestawów, powstała z myślą o licealistach przygotowujących się do egzaminów z geografii - zarówno maturalnych, jak i wstępnych na studia wyższe.
Każdy zestaw sprawdza wiedzę i umiejętności ucznia jakie powinien nabyć w trakcie nauki w szkole średniej. Autorki przygotowujące te zestawy opierały się na obowiązującej podstawie programowej z geografii i standardach wymagań egzaminacyjnych. Opracowując formę arkuszy egzaminacyjnych wykorzystały wzory przygotowane do nowej matury. Proponowany egzamin składa się z dwóch części: pierwsza sprawdza wiedzę i umiejętności na bazie pytań i zadań do załączonej barwnej mapy, druga polega na rozwiązaniu testu. Pytania testowe wykorzystują różnorodny materiał źródłowy - tabele statystyczne, schematy, rysunki, fotografie, plany i mapy. - fragment Wstępu

od www.geostrefa.pl
W naszej opinii zbiór zadań zbyt prosty. Może być dobrą pozycją na "rozgrzewkę" dla osób zdających maturę na poziomie podstawowym. Potem należałoby się zmierzyć z czymś trudniejszym aby nie wpaść w samozachwyt nad stanem swojej wiedzy. Pozycja polecana także tym, którzy mają kompleksy na punkcie swojej wiedzy - tutaj powinieneś(aś) błyszczeć.

Powrót do kategorii: PRZYGOTUJ SIĘ DO MATURY Z GEOGRAFII
Powrót na stronę główną GeoKsiążki
© www.geostrefa.pl (2006)