Kredyt online bez bik

W większości wypadków podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu za pośrednictwem Internetu nie mamy pełnej wiedzy na temat wad i zalet wybranego przez nas rozwiązania. Świadomy konsument powinien wystrzegać się takich sytuacji, w których nie do końca wie, na co tak naprawdę się decyduje. W przypadku kwestii finansowych pełna wiedza na temat produktów bankowych ma kolosalne znaczenie, ponieważ pozwala nas uchronić przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami finansowymi takimi jak na przykład wpadnięcie w spiralę zagrożenia. W przypadku kredyt online bez bik na pierwszym planie znajdują się zalety tego rozwiązania. Mowa jest tutaj na przykład o szybkości zawieranej transakcji. Taki wybór ma do zaoferowania jeszcze kilka innych korzystnych rozwiązań. Wiąże się to z innymi korzyściami. Chodzi tu na przykład o brak konieczności wypełniania szeregu wniosków towarzyszących często standardowej procedurze zaciągania kredytów w bankach. Kredyt zaciągany za pośrednictwem Internetu nie wymaga praktycznie żadnych większych formalności. Aby uzyskać tego rodzaju wsparcie finansowe konieczne jest osiągnięcie wieku pełnoletniego. Koniecznie też należy posiadać obywatelstwo polskie. Formalności są okrojone praktycznie do minimum i sprowadzają się do wypełnienia jednego wniosku dostępnego na stronie internetowej banku lub w przypadku pożyczki – firmy pozabankowej. W kwestionariuszu znajdziemy podstawowe dane osobowe, czy też numer rachunku bankowego, na który przelane powinny zostać środki. Kredyt bez bik można otrzymać błyskawicznie. Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego konta (opiewa on przeważnie na kwotę jednego grosza lub jednego złotego) , kredyt zostaje przelany na nasze konto. W najszybszych instytucjach pozabankowych cały proceder trwa zaledwie kilkanaście minut. Czas trwania jest uzależniony w tym przypadku od banku, w którym posiadamy konto. W formularzach kredytowych i pożyczkowych bardzo rzadko trafiają się też pytania o zarobki lub konieczne jest załączenie zaświadczenia o zarobkach. Są to jednak pytania pojawiające się incydentalnie.
Do największych zalet pożyczek dokonywanych za pośrednictwem Internetu jest to, że nie wymagane są w ich przypadku zabezpieczenia. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu nie ma konieczności przedstawiania zarobków poręczycieli. Kredytobiorca nie musi więc szukać osób, które będą udowadniać jego wiarygodność. W niektórych wypadach może to oszczędzić kłótni i nieporozumień mających miejsce w kręgach rodzinnych lub towarzyskich. Kredyt przez Internet pozwala również na pozostanie osobą anonimową. Nikt oprócz samego kredytobiorcy nie będzie wiedział, że taki kredyt jest zaciągany. Nikt nie zauważy nas w placówce bankowej lub w firmie pozabankowej.
Firmy pozabankowe przy weryfikowaniu swoich potencjalnych klientów nie przykładają wagi do informacji zamieszczonych w Biurze Informacji Kredytowej. Oznacza to, że nawet jeśli posiadamy zadłużenia w innych instytucjach finansowych, fakt ich istnienia nie będzie wpływać na zmniejszenie szans lub dyskwalifikację złożonego przez nas wniosku. Podczas weryfikacji nie takie czynniki nie będą brane pod uwagę. Oczywiście, instytucje pozabankowe przeprowadzają weryfikację swoich przyszłych klientów. Robią to jednak w oparciu o informacje dostępne w Biurach Informacji Gospodarczej. Tam znajdują się dane na temat spłat naszych rat, czy też rachunków za czynsz i telefon. Jeśli tutaj informacje na nasz temat obnażą naszą wiarygodność, niemal pewne jest to, że instytucja pozabankowa negatywnie rozpatrzy wniosek. Lepiej więc dla bezpieczeństwa i zwiększania swoich szans na otrzymanie pieniędzy, przed zgłoszeniem się do każdej instytucji finansowej uregulować swoje wcześniejsze zobowiązania. W oczach przyszłego kredytodawcy okażemy się wtedy osobami poważnymi, które gwarantują spłatę swoich zobowiązań w terminach zawartych w umowie. Przyznanie pieniędzy takim osobom jest jedynie kwestią czasu i formalnością. Uregulowanie wcześniejszych długów ma też inne pozytywne skutki. W ten sposób znacząco zmniejszamy ryzyko zapadnięcia w spiralę zadłużenia.
Każdą pożyczkę powinniśmy dokładnie przeanalizować. Również potrzebę jej zaciągania oraz nasze możliwości spłaty. Kredyty oraz pożyczki zaciągane online charakteryzują się nie tylko szybkością ich zaciągania, ale też krótkim terminem spłaty, co może już się okazać kłopotliwe, jeśli nie mamy lub nagle utraciliśmy płynność finansową. Szybkie pożyczki z racji tego, że zaciągane są przeważnie na niskie kwoty, należy spłacać jednorazowo.
Najpoważniejszą wadą kredytów zaciąganych przez Internet jest to, że ich oprocentowanie i co za tym idzie koszty są zdecydowanie wyższe ok kosztów standardowych produktów bankowych. Tak wysokie oprocentowanie jest uzasadnione z jednego podstawowego powodu. Banki oraz instytucje pozabankowe podejmują dość duże ryzyko związane z przelewem pieniędzy na konto osób, które nie przeszły dokładnej weryfikacji. W ten sposób rekompensują sobie ewentualne problemy z niewypłacalnymi kredytobiorcami, których nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here