Kierunki studiów w Warszawie

Wybierając miasto, w którym zlokalizowana jest szkoła wyższa oraz uczelnię i kierunek, trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję. Wybór musi być choć trochę wpasowany w nasze zainteresowania, inaczej czeka nas ciągła zmiana kierunków, uczelni, czy nawet drogi życiowej. Wybór dobrej uczelni i kierunku z przyszłością na rynku pracy jest więc nie lada wyzwaniem. Można sobie jednak z tym poradzić zasięgając opinii różnych studentów lub absolwentów na forach internetowych, czy w mediach społecznościowych. Informacje na temat uczelni dadzą nam na swoich stronach internetowych także szkoły wyższe oraz inne strony zajmujące się w internecie tematyką studiowania. Warto wcześniej zajrzeć na takie strony i prześledzić oferty uczelni.
Dlaczego warto studiować w Warszawie?
Przede wszystkim Warszawa jest miastem dużym z wieloma perspektywami na dalszy rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Wybór szkół, później miejsc pracy, czy szeroko rozumianej rozrywki jest olbrzymia. Jest to miasto cały czas tętniące życiem. Znajdziemy tam rozmaite wydarzenia kulturalne jak koncerty i inne wydarzenia. Jest tam wiele pubów, restauracji, kin oraz teatrów. Dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak przy wielu zaletach studiowania, a późniejszego pracowania w Warszawie, istnieją również wady. Do jednych z minusów należą na pewno wysokie koszty utrzymania. Należy także wspomnieć o konieczności ciągłego dojeżdżania i stania w korkach. Z jednej strony Warszawa proponuje więc olbrzymi rozwój, z drugiej utrudnienia. Jednak bez wątpienia zalety studiowania w tym mieście przeważają nad wadami.
Studia Warszawa kierunki – na jaki kierunek studiów wybrać się do stolicy? Jakie kierunki są najpopularniejsze wśród studentów?
Bez wątpienia do najpopularniejszych kierunków należą: ekonomia, finanse, inwestycje i nieruchomości, informatyka i ekonometria. Nieco mniej popularne, ale wciąż na wysokim miejscu wśród chętnie wybieranych kierunków wśród studentów utrzymuje się: zarządzanie, finanse, rachunkowość i ubezpieczenia, psychologia i filologia angielska. Takie kierunki są najpopularniejsze. Co jeśli nasz wymarzony kierunek nie należy do tego licznego grona? Na pewno nie ma powodów do obaw. Warszawa jest miastem bardzo dużym z rozmaitymi uczelniami jeżeli czegoś nie ma w innym mieście, bez większych wątpliwości możemy wypatrywać ich w stolicy. Studenci w Warszawie stawiają również na japonistykę, koreanistykę, międzykierunkowe studia ekonomiczno – menedżerskie, public relations i marketing, sinologię, czy chemię medyczną, dietetykę, automatykę i robotykę, informatykę, geoinformatykę, logistykę oraz turystykę i rekreację.
Jakie szkoły wyższe są zlokalizowane w Warszawie?
W stolicy jest wiele szkół wyższych z rozmaitymi kierunkami. Wybierając swoje wymarzone studia, warto zwrócić uwagę na uczelnie zlokalizowane właśnie w stolicy. Warszawa jest prężnie rozwijającym się miastem z mnóstwem szans na rozwój i dużą ilością miejsc pracy na rozmaitych stanowiskach. Jakie więc szkoły możemy znaleźć w Warszawie?
1) Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
2) Uczelnia Łazarskiego w Warszawie,
3) Uniwersytet Warszawski,
4) Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie,
5) Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie,
6) Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie,
7) Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie,
8) Politechnika Warszawska,
9) Uczelnia Techniczno – Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie,
10) Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie,
11) Akademia Finansów i Biznesu Vistula,
12) Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie,
13) Collegium Civitas w Warszawie,
14) Mazowiecka Uczelnia Wyższa w Warszawie,
15) Szkoła Główna Handlowa,
16) Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,
17) Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie,
18) Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej – Curie,
19) Warszawska Szkoła Filmowa;
20) Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu;
21) Wyższa Szkoła Administracyjno – Społeczna w Warszawie
22) Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
23) Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
24) Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie
25) Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie
26) Warszawski Uniwersytet Medyczny
27) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Jak możemy zauważyć, wybór szkoły wyższej jest ogromny w Warszawie. Tylko od nas zależy, jak pokierujemy swoim wykształceniem i przyszłą karierą. Warto przyznać, że szkoły zlokalizowane w Warszawie cieszą się nie tylko w mieście stołecznym, ale również i poza jego granicami niebywałym uznaniem. Szczególnie do grona tych najlepszych, a zarazem szanowanych w wielu miejscach możemy zaliczyć szkoły wyższe jak: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Warszawska. Pamiętajmy, że przed wyborem uczelni i kierunku warto prześledzić informacje o nich w internecie – na stronach internetowych szkół wyższych lub na forach internetowych, albo po prostu popytać znajomych, którzy wybrali się na taki rodzaj studiów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here