Finansowanie społeczne

Perspektywa finansowania społecznego i pożyczek społecznych jest szczególnie obiecująca i perspektywistyczna. Dzięki temu, że możliwe jest rozmieszczenie kapitału prywatnego w celu obsługi dobra publicznego i uzyskanie znacznych odsetek w tym samym czasie, wystarczy, aby taki pomysł cieszył się powszechną uwagą i popularnością jako źródło finansowania dla wielu. W ostatnich latach poprzez dominację mediów społecznościowych w naszym życiu, ludzie udowodnili, że model finansowania społecznego jest najskuteczniejszym sposobem dla osób, które z takich czy innych powodów wolą nie szukać pożyczek w tradycyjnych bankach.
Zanim podkreślimy pięć korzyści pożyczek socjalnych nad tradycyjnymi kredytami bankowymi, najpierw poznajmy czym są pożyczki społecznościowe.

Co to jest finansowanie społeczne?

Mówiąc w skrócie, finansowanie społeczne to wykorzystanie prywatnego kapitału, często w połączeniu z finansowaniem ze strony organizacji rządowej, w celu spełnienia pewnych wymagań społecznych i uzyskania pozytywnego zwrotu finansowego. Jeszcze kilka lat temu instytucje rządowe zdominowały rynek finansów społecznych, ale sytuacja się zmienia, ponieważ istnieje napływ funduszy inwestycyjnych o wpływie społecznym, organizacji non-profit, a nawet głównych instytucji inwestycyjnych.

Co sprawia, że ​​finansowanie społeczne jest lepszą opcją dla wielu osób?

Spójrzmy prawdzie w oczy, od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. Duży procent ludzi jest nieufnych wobec banków. Dodatkowo branża finansowa nie oferuje żadnych nowych instytucji finansowych, które gwarantują bezpieczeństwo pieniędzy klientów, finansowanie społeczne staje się bardziej wiarygodną formą bankowości, która oferuje o wiele więcej do zaoferowania przy mniejszym ryzyku i wyższych zwrotach. Niektóre z największych zalet finansowania społecznego to:

1. Segmentacja rynku

Surowa regulacja tradycyjnych banków oznacza, że ​​nie mają miejsca, by wybrać najlepszych pożyczkobiorców i odrzucić resztę. Żaden depozyt nie jest zaangażowany w finansowanie społeczne, instytucje pożyczkowe są regulowane na poziomie państwa, które oferuje kredytodawcom dużą elastyczność strategiczną. Kredytodawcy społeczni mają na celu przyciągnąć przykładowo uczniów na obiecujące ścieżki kariery i pożyczkodawców o niskim ryzyku, którzy chcą skonsolidować swoje pożyczki lub refinansować kredyt hipoteczny.

2. Lepsze warunki i niższe oprocentowanie

W porównaniu z kredytami bankowymi o najbardziej atrakcyjnych warunkach, pożyczki socjalne są jeszcze bardziej atrakcyjne pod każdym względem. Warunki są łatwo i przystępnie zawierane, a stawki mogą być ustalane na podstawie konkretnej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy, a nie ogólnego statusu rynkowego. Ogólnie rzecz biorąc, finansowanie społeczne rozwija się, ponieważ kredytodawcy oferują bardzo niskie oprocentowanie, co jest kluczowym aspektem przyciągającym ludzi.

3. Wyższe stopy depozytowe

Tradycyjne banki płacą deponentom marne trzy procent odsetek. Prywatni dostawcy kapitału biorą pieniądze ze swoich rachunków bankowych i wręczają je pożyczkodawcy społecznemu, który go pożyczy i spłacą z bardzo dużym odsetkiem – aż 7,5 proc. -. dwukrotnie ponad to, co oferują tradycyjne banki. Ludzie, którzy zapewniają kapitał społecznościowej organizacji pożyczającej, podejmują duże ryzyko inwestując w kredyty społeczne, niż pozostawiając swoje pieniądze w banku, ale nagroda jest tego warta.

4. Lepsze wrażenia klienta

Banki mają setki tysięcy, jeśli nie miliony klientów, którym muszą służyć. Przy takich liczbach nierealne jest zapewnienie spersonalizowanej obsługi. Instytucje finansujące sprawy społeczne zajmują się znacznie mniejszą liczbą klientów i mogą sobie pozwolić na oferowanie zindywidualizowanych usług. Poziom zadowolenia klienta jest znacznie wyższy wśród tych instytucji w porównaniu z tradycyjnymi bankami.

5. Szybsza reakcja na zmiany

Nie jest tajemnicą, że zaawansowane technologie społeczne i finansowe, których używamy dzisiaj, będą prawdopodobnie archaiczne i przestarzałe za kilkadziesiąt lat. Finansowanie społeczne zrodziło się w nowej technologii, która podbiła świat za pomocą mediów społecznościowych. Wraz z ewolucją technologii, instytucje, które opierają się na społecznej naturze ludzi, ewoluują wraz z nią, a nowe i lepsze zasoby i technologie przyczyniają się do jej sukcesu. Od małych, krótkoterminowych pożyczek, które kiedyś określały finansowanie społeczne, do olbrzymich kredytów hipotecznych i pożyczek na finansowanie nieruchomości, które ludzie dziś otrzymują, łatwo zrozumieć, dlaczego istnieje szansa, że ​​tradycyjny bank może pozostać daleko w tyle w dziedzinie finansowania instytucji i udzielania pożyczek.

Czy rozważałeś zakup pożyczki społecznej na swój następny projekt, kurs lub firmę? Teraz wiesz, co możesz zyskać wybierając finansowanie społeczne w stosunku do tradycyjnych źródeł finansowania. Skok przemysłowy, komunikacyjny i gospodarczy niesie ze sobą sporo zmian. Samochody spalinowe wypierają elektryczne, komunikacja za pomocą poczty tradycyjnej zastępuje poczta elektroniczna, telefony stacjonarne idą w zapomnienie, a na ich miejsce pojawiają się komunikatory w naszych telefonach komórkowych, czy tak samo zostaną zepchnięte banki tradycyjne na rzecz finansowania społecznego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here